04 01 2019

Duże zmiany w naszym pogotowiu. Rejon w Grodzisku do likwidacji

04.01.2019, godz.: 12:17
Duże zmiany w naszym pogotowiu. Rejon w Grodzisku do likwidacji
fot. GrodziskNews

Niepokojące z punktu widzenia mieszkańców naszego powiatu zmiany zajdą już od 1 kwietnia w pogotowiu medycznym. Zlikwidowany ma zostać rejon operacyjny dla karetek w Grodzisku Mazowieckim, a to oznacza że nasz powiat obsługiwać będzie dyspozytornia w Radomiu.

Całe zamieszanie za sprawą „Planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Mazowieckiego” ogłoszonego właśnie przez wojewodę.

Wynika z niego właśnie, iż do likwidacji pójdzie rejon operacyjny w Grodzisku, pod który podlegały cztery powiaty. Teraz znajdą się odpowiednio: pow. sochaczewski w rejonie operacyjnym Płocka, pow. grodziski, żyrardowski oraz warszawski zachodni w rejonie operacyjnym Radomia oraz pow. piaseczyński i pruszkowski w rejonie operacyjnym Warszawy.

Radni sejmiku Mazowsza postulowali, aby nasz powiat także znalazł się w rejonie operacyjnym Warszawy, jednak wojewoda się do tego nie przychylił.

Niestety, nie wszystkie uwagi samorządu województwa zostały uwzględnione – w propozycji przegłosowanej przez radnych Mazowsza pow. żyrardowski miał być w rejonie operacyjnym Płocka, pow. grodziski w rejonie operacyjnym Warszawy, a pow. warszawski
zachodni miał zostać w rejonie operacyjnym Warszawy. Wojewoda zaproponował wszystkie te powiaty objąć rejonem operacyjnym Radomia.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Duże zmiany w naszym pogotowiu. Rejon w Grodzisku do likwidacji”

 1. Adam pisze:

  brawo!
  czekam na podwyżkę podatków, skoro jakość usług państwowych jest tak wysoka i cały czas rośnie.

 2. jscst pisze:

  Region z Warszawą w nazwie ma podlegać Radomiowi… To jakiś cyrk.

 3. Marcin More pisze:

  Trzeba było głosować na PiS to by się znalazł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.