TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

03 2022

Duże zainteresowanie pierwszym etapem przebudowy grodziskiego pl. Króla Zygmunta Starego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja/grodzisk.plDuże zainteresowanie pierwszym etapem przebudowy grodziskiego pl. Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


Siedem ofert wpłynęło w przetargu na pierwszy etap przebudowy placu Króla Zygmunta Starego w centrum miasta. Po ich otwarciu okazało się, że wszystkie przekraczają zakładany budżet, choć jedna jest bardzo bliska tej kwoty.


Zakres cen jest dość szeroki: najwyższa oferta opiewa na blisko 3,7 mln zł, kolejne przekraczają w różnym stopniu dwa miliony, zaś najniższa wynosi prawie 1,9 mln zł. Tę ostatnią złożyła warszawska firma MKL-BUD. Budżet magistratu zakładany na inwestycję to z kolei 1,88 mln zł, a więc niewiele mniej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Po otwarciu ofert wygląda na to, że jednak wybierzemy wykonawcę pierwszego etapu budowy placu Zygmunta Starego – zadeklarował w rozmowie z nami Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Przypomnijmy, że inwestycję zdecydowano się podzielić na etapy ze względu na wysokie koszty realizacji. W ramach zamówienia dla pierwszego etapu planowana jest m.in. przebudowa nawierzchni placu, chodników i przylegającego parkingu, remont schodów wejściowych do budynków przy parkingu, remont azylu (przejścia dla pieszych), realizacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych). Ponadto zamówienie obejmuje wycinkę, pielęgnację i nasadzenia zieleni w formie: drzew, trawników, traw wysokich i krzewów. Inwestycja obejmie też budowę i przebudowę instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia, instalacji elektroenergetycznej, budowę instalacji teletechnicznej.


Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 180 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

dla jakiego teraz biznesu to przebudowujecie?

Piotr
03-03-2022 21:21

to jest bez najmniejszego sensu, wydawanie pieniędzy niepotrzebnie,

Zofia
04-03-2022 13:42

Uważam, że miasto dobrze robi . Grodzisk jest ładny i przyciąga nowych mieszkańców, a za tym idą pieniądze.

Gienia
04-03-2022 19:21

Na siłę wydają kasę z naszych podatków.Jakieś krzaczki sraczki i inne pierdoły.

Kerim
04-03-2022 16:03

tak jak przy ulicy krolewskiej, kupili od kogoś za gruba kase rośliny i nasadzili jeden na drugim tak, że bryły korzeniowe będę na siebie bachodzić oraz wzrastające łodygi. dużo kupili i dużo posadzili.

Łukasz
04-03-2022 19:24

Może jakiś koleś planuje tam jakąś knajpkę na przykład... Musi być odświeżone z naszych podatków. A bo to jedna działka w polu, w środku łąk w Grodzisku była uzbrajana w media za publiczne pieniądze, początkowo nie wiadomo po co... Nagle pojawiał się deweloper i wszystko jasne.

Grodzisk Maz. - miasto deweloperów, smogu, korków i kolesiostwa
04-03-2022 17:26

Hej, wskażesz mi chociaż jedną? Z chęcią sobie zweryfikuję.

Niedowiarek
04-03-2022 21:41

Żule z deptaka się cieszą. Będzie gdzie wypić

Robert
04-03-2022 19:51

Gienia, to dlaczego zadłużenie gminy od wielu lat rośnie? Obecnie już 150 mln zł, rok temu było to 130 mln. To co dzieje sie z tymi pieniędzmi od nowych mieszkańców? Czyżby miasto było źle zarządzane? Jedyny rozwój jaki tu widać to rozwój zadłużenia gminy, korków i dziur w ulicach, zatłoczenia szkół, smogu i osiedli deweloperskich.

Maria
04-03-2022 19:56

Plac Zygmunta Starego czy deptak OK wymaga rewitalizacji to wizytówka miasta ale kilka przecznic dalej niemal że w centrum ul.Chałbińskiego wygląda jak na dalekich peryferiach ludzie tam mieszkający brodzą w wodzie i błocie ... no cóż z okien ratusza tej ulicy nie widać jak wiele innych podobnych ulic obok centrum miasta .... żenujące .... Państwo włodarze patrzcie dalej od własnego nosa !!!!

Motyl
04-03-2022 20:54

Szkoda tylko że teraz na koniec kadencji miasto przypomina targ przebudowy. To powinno być robione już wiele lat wcześniej.

ANMES
05-03-2022 11:41

i czerwone szubienice i to coś zielonym plastikiem wyłożone przy pasmanterii, dramat! jak w latach 70tych w Ciechocinku! w klombach piją ci z deptaka i pić będą, jak wracam z pociągu i czasem rano po 6 to obsiąadą te klomby jak kury grzędę, piją, sikają w te klomby, leżą i śpią w tych kwiatkach, mają blisko do sklepów na deptaku po alkohol i tak ponad 20 lat. Dobrze, że przechodzę na emeryturę i nie będę chodziła na dworzec oglądając tych pijących

Anna
01-04-2022 01:48
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.