TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

03 2022

Duże zainteresowanie pierwszym etapem przebudowy grodziskiego pl. Króla Zygmunta Starego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja/grodzisk.plDuże zainteresowanie pierwszym etapem przebudowy grodziskiego pl. Króla Zygmunta Starego - Grodzisk News


Siedem ofert wpłynęło w przetargu na pierwszy etap przebudowy placu Króla Zygmunta Starego w centrum miasta. Po ich otwarciu okazało się, że wszystkie przekraczają zakładany budżet, choć jedna jest bardzo bliska tej kwoty.


Zakres cen jest dość szeroki: najwyższa oferta opiewa na blisko 3,7 mln zł, kolejne przekraczają w różnym stopniu dwa miliony, zaś najniższa wynosi prawie 1,9 mln zł. Tę ostatnią złożyła warszawska firma MKL-BUD. Budżet magistratu zakładany na inwestycję to z kolei 1,88 mln zł, a więc niewiele mniej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Po otwarciu ofert wygląda na to, że jednak wybierzemy wykonawcę pierwszego etapu budowy placu Zygmunta Starego – zadeklarował w rozmowie z nami Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Przypomnijmy, że inwestycję zdecydowano się podzielić na etapy ze względu na wysokie koszty realizacji. W ramach zamówienia dla pierwszego etapu planowana jest m.in. przebudowa nawierzchni placu, chodników i przylegającego parkingu, remont schodów wejściowych do budynków przy parkingu, remont azylu (przejścia dla pieszych), realizacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych). Ponadto zamówienie obejmuje wycinkę, pielęgnację i nasadzenia zieleni w formie: drzew, trawników, traw wysokich i krzewów. Inwestycja obejmie też budowę i przebudowę instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia, instalacji elektroenergetycznej, budowę instalacji teletechnicznej.


Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 180 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

dla jakiego teraz biznesu to przebudowujecie?

Piotr
03-03-2022 21:21

to jest bez najmniejszego sensu, wydawanie pieniędzy niepotrzebnie,

Zofia
04-03-2022 13:42

Na siłę wydają kasę z naszych podatków.Jakieś krzaczki sraczki i inne pierdoły.

Kerim
04-03-2022 16:03

pokaż wszystkie komentarze (12)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.