reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

01 2023

Duże zainteresowanie drugim etapem budowy szkoły w Szczęsnem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Duże zainteresowanie drugim etapem budowy szkoły w Szczęsnem - Grodzisk News


Grodzisk przedłużył termin przyjmowania ofert w przetargu na drugi etap budowy szkoły w Szczęsnem. – Spłynęło wiele pytań od kilkunastu firm, a tak duże zainteresowanie potencjalnych oferentów to dobry znak w kontekście rozstrzygnięcia przetargu – mówi nam Tomasz Krupski wiceburmistrz Grodziska, odpowiadający za oświatę w gminie.


Przetarg ogłoszono jeszcze 28 grudnia ubiegłego roku, a w 2023 Grodzisk koniecznie chce wyłonić wykonawcę budowy drugiego etapu. Przypomnijmy, że w pierwszą część inwestycji zrealizowano kosztem prawie 10,5 mln zł. Obejmowała budowę m.in. budynku przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem z przeniesieniem kotłowni do budynku przedszkola, tymczasowego boiska z nawierzchnią trawiastą i wygrodzeniami, przyłączy i instalacji zewnętrznych, chodników, drogi wewnętrznej, zjazdu, parkingów, placu apelowego, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły został ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz czas na drugi etap, który ma być przynajmniej częściowo gotowy od początku września przyszłego roku, za to od nowego roku szkolnego w 2025 inwestycja ma być gotowa w całości. – Założyliśmy, że we wrześniu ma ruszyć osiem nowych klas w szkole w Szczęsnem, dlatego cieszy nas duże zainteresowanie przynajmniej kilkunastu firm, aby zrealizować inwestycję. Spłynęło wiele pytań od potencjalnych wykonawców, a dziś odbędzie się wizja terenowa z ich udziałem. To dobry znak w kontekście rozstrzygnięcia przetargu – podkreśla wiceburmistrz Tomasz Krupski.

W ramach drugiego etapu przewidziano budowę budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną w ramach etapu, ponadto wybudowane zostaną między innymi drogi dojazdowe, parkingi, ciągi komunikacyjne, boiska, plac zabaw, wykonawca zagospodaruje też tereny zielone.

Budynek szkoły przeznaczony będzie dla 600 uczniów. Powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 3900 mkw.

W części szkolnej wejście główne znajdzie się od strony placu apelowego, na elewacji południowo-zachodniej. Na parterze w zachodnim segmencie znajdą się szatnie, pomieszczenia
świetlicy, pomieszczenia techniczne i magazynowe, zaś w segmencie środkowym: sekretariat, gabinety dyrektora, logopedy, pedagoga oraz archiwum.

Na parterze zaprojektowano wyjścia z holu i świetlicy na północną stronę działki, prowadzące w
stronę obiektów sportowych: boisk i bieżni lekkoatletycznej. Kondygnacja pierwsza i druga szkoły pomieści sale lekcyjne wraz z zapleczami, węzły sanitarne, bibliotekę, a także przestrzenie rekreacyjne. Klasy przeznaczone będą dla maksymalnie 25 dzieci.

Sala gimnastyczna będzie mieć niezależne wejście, znajdujące się w tzw. podcieniu powstałym pod
łącznikiem części sportowej ze szkołą. Na parterze zaprojektowano szatnie, pomieszczenia dla trenerów, na piętrze salę gimnastyki korekcyjnej, salę integracji sensorycznej. Przewidziano również wyjścia ewakuacyjne: jedno z korytarza prowadzącego do szatni oraz dwa z sali gimnastycznej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A KIEDY BĘDZIE SKM DO GRODZISKA /DO OTWOCKA JUŻ OD DAWNA DOJEŻDŻA A PRZECIEŻ GRODZISK TO TAKA BOGATA GMINA,OSTATNIO WYBUDOWANA HALA SPORTOWA / A KIEDY BĘDZIE BUDOWANY DOM OPIEKI SPOŁECZNEJ, A KIEDY BĘDZIE CENTRUM REHABILITACYJNE ..................ITD
JERZY


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.