reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

16

01 2023

Duże zainteresowanie drugim etapem budowy szkoły w Szczęsnem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Duże zainteresowanie drugim etapem budowy szkoły w Szczęsnem - Grodzisk News


Grodzisk przedłużył termin przyjmowania ofert w przetargu na drugi etap budowy szkoły w Szczęsnem. – Spłynęło wiele pytań od kilkunastu firm, a tak duże zainteresowanie potencjalnych oferentów to dobry znak w kontekście rozstrzygnięcia przetargu – mówi nam Tomasz Krupski wiceburmistrz Grodziska, odpowiadający za oświatę w gminie.


Przetarg ogłoszono jeszcze 28 grudnia ubiegłego roku, a w 2023 Grodzisk koniecznie chce wyłonić wykonawcę budowy drugiego etapu. Przypomnijmy, że w pierwszą część inwestycji zrealizowano kosztem prawie 10,5 mln zł. Obejmowała budowę m.in. budynku przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem z przeniesieniem kotłowni do budynku przedszkola, tymczasowego boiska z nawierzchnią trawiastą i wygrodzeniami, przyłączy i instalacji zewnętrznych, chodników, drogi wewnętrznej, zjazdu, parkingów, placu apelowego, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły został ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz czas na drugi etap, który ma być przynajmniej częściowo gotowy od początku września przyszłego roku, za to od nowego roku szkolnego w 2025 inwestycja ma być gotowa w całości. – Założyliśmy, że we wrześniu ma ruszyć osiem nowych klas w szkole w Szczęsnem, dlatego cieszy nas duże zainteresowanie przynajmniej kilkunastu firm, aby zrealizować inwestycję. Spłynęło wiele pytań od potencjalnych wykonawców, a dziś odbędzie się wizja terenowa z ich udziałem. To dobry znak w kontekście rozstrzygnięcia przetargu – podkreśla wiceburmistrz Tomasz Krupski.

W ramach drugiego etapu przewidziano budowę budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną w ramach etapu, ponadto wybudowane zostaną między innymi drogi dojazdowe, parkingi, ciągi komunikacyjne, boiska, plac zabaw, wykonawca zagospodaruje też tereny zielone.

Budynek szkoły przeznaczony będzie dla 600 uczniów. Powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 3900 mkw.

W części szkolnej wejście główne znajdzie się od strony placu apelowego, na elewacji południowo-zachodniej. Na parterze w zachodnim segmencie znajdą się szatnie, pomieszczenia
świetlicy, pomieszczenia techniczne i magazynowe, zaś w segmencie środkowym: sekretariat, gabinety dyrektora, logopedy, pedagoga oraz archiwum.

Na parterze zaprojektowano wyjścia z holu i świetlicy na północną stronę działki, prowadzące w
stronę obiektów sportowych: boisk i bieżni lekkoatletycznej. Kondygnacja pierwsza i druga szkoły pomieści sale lekcyjne wraz z zapleczami, węzły sanitarne, bibliotekę, a także przestrzenie rekreacyjne. Klasy przeznaczone będą dla maksymalnie 25 dzieci.

Sala gimnastyczna będzie mieć niezależne wejście, znajdujące się w tzw. podcieniu powstałym pod
łącznikiem części sportowej ze szkołą. Na parterze zaprojektowano szatnie, pomieszczenia dla trenerów, na piętrze salę gimnastyki korekcyjnej, salę integracji sensorycznej. Przewidziano również wyjścia ewakuacyjne: jedno z korytarza prowadzącego do szatni oraz dwa z sali gimnastycznej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A KIEDY BĘDZIE SKM DO GRODZISKA /DO OTWOCKA JUŻ OD DAWNA DOJEŻDŻA A PRZECIEŻ GRODZISK TO TAKA BOGATA GMINA,OSTATNIO WYBUDOWANA HALA SPORTOWA / A KIEDY BĘDZIE BUDOWANY DOM OPIEKI SPOŁECZNEJ, A KIEDY BĘDZIE CENTRUM REHABILITACYJNE ..................ITD

JERZY
17-01-2023 11:07

.... "itp" i "itd" ....

uczulony na benia
18-01-2023 21:52

Wspaniała wiadomość! Znów kierowcy tiròw z dostawami będą budzić okolicznych mieszkańców o 1-2 w nocy. Pojawi się pewnie też mój ulubiony kierownik budowy, który stwierdził że będzie przyjmował rozładunki w nocy bo pieniądze na mandaty ma uwzględnione w budżecie i woli płacić mandaty niż kary za opóźnienia budowy...

Sąsiad
02-02-2023 22:37

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.