TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

07 2024

Duże zainteresowanie budową domu opiekuńczego w Szczęsnem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plDuże zainteresowanie budową domu opiekuńczego w Szczęsnem - Grodzisk News


Od przeszło półtora miesiąca toczy się postępowanie przetargowe w sprawie budowy centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Szczęsnem. Urzędnicy kilkukrotnie przesuwali już termin otwarcia ofert na zadanie. Co to oznacza dla inwestycji?


Przypomnijmy. Dla terenu, na którym miałby stanąć budynek nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni. W studium rozwoju Gminy Grodzisk Mazowiecki stoi zaś, że teren przeznaczony jest pod usługi uzupełniające i publiczne dla mieszkańców. A taka inwestycja spełnia powyższe kryteria.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wciąż czekamy jednak na otwarcie ofert w przetargu. Dlaczego? – Od potencjalnych oferentów wpływa bardzo wiele szczegółowych pytań o specyfikację warunków zamówienia. Nawet o rodzaj mebli, jakie powinny się znaleźć w poszczególnych pomieszczeniach. Firmy chcą w ten sposób przygotować jak najdokładniejszy kosztorys i cenę oferty, która da im największe szanse na wygranie przetargu. To zaś dla nas znak, że zainteresowanie jest duże i uda się wyłonić wykonawcę – mówi nam Urszula Chrzanowska, naczelnik wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy w grodziskim urzędzie.

Mimo przesunięcia przetargowych rozstrzygnięć nie ma obecnie ryzyka opóźnienia inwestycji. – Termin realizacji inwestycji jest na tyle długi, że to przesunięcie nie powinno przeszkodzić nam w oddaniu inwestycji na czas – zaznacza Urszula Chrzanowska.

A ów czas wyznaczono do 28 listopada 2025 roku.

Popatrzmy na szczegóły zadania.

W części ogólnej znajdą się zaplecze kuchenne obiektu wraz jadalnią, sala wielofunkcyjna, sanitarne pomieszczenie ogólnodostępne, korytarze, pracownia, szatnia, zaplecze sanitarne i socjalne (brudownik, pralnia, magazynek czystej pościeli) i inne, wraz z instalacjami.

Zaplecze kuchenne służyć będzie wydawaniu posiłków w formie cateringu, ale także możliwość samodzielnego ich przygotowania, a nawet organizowania warsztatów kulinarnych. Budynek wyposażony będzie we wszystkie niezbędne instalacje, w tym fotowoltaikę.

Na zewnątrz powstanie sieć dróg i chodników prowadzących do budynku, a także parking dla samochodów osobowych, dostawczych i busów. Całość będzie oświetlona i ozdobiona zielenią.

Przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tej inwestycji trwało niemal rok.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Potrzebna inwestycje i opis zachęcający. Tylko jedno budzi wątpliwość. Co to znaczy, ze teren ma być „ozdobiony zielenią”? Taki obiekt potrzebuje sporego terenu dookoła - żeby umożliwić wypoczynek na powietrzu i poprowadzenie zajęć ruchowych. Więc nie tyle powinna być „zieleń do ozdoby” co teren zielony (spory skwer, a nawet park).

E.G.
10-07-2024 00:14

W centrum miasta też jest zielen do osoby. Kolosy w miescie buduja bez drzew

Lena
10-07-2024 23:58

Co w studium stoi? Kto to pisał

Mirek
10-07-2024 23:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.