TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

09 2021

„Drzewo roku” w mieście ogrodzie? Milanówek powalczy o tytuł, mieszkańcy wybiorą kandydata


Grodzisk News


foto: mckmilanowek.pl„Drzewo roku” w mieście ogrodzie? Milanówek powalczy o tytuł, mieszkańcy wybiorą kandydata - Grodzisk News


Do 30 września mieszkańcy Milanówka mogą zarówno w internecie, jak i metodą tradycyjną w urzędzie oddawać głosy na najładniejszego ich zdaniem kandydata w konkursie na „Drzewo roku”. Wybierać można spośród trzech dębów.


reklama Grodzisk Mazowiecki

– Najpierw od 11 do 30 września mieszkańcy wybierają drzewo – milanowskiego kandydata, którego następnie zgłosimy do konkursu. Głosowanie na kandydata będzie realizowane w Internecie i bezpośrednio – w urnie przy Milanowskim Centrum Kultury. Lokalnymi organizatorami konkursu są Milanowskie Centrum Kultury i fundacja Musszelka w ramach międzynarodowego projektu „Drzewa cenniejsze niż złoto” (Projekt jest realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG – czytamy na stronie głosowania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do wyboru wytypowano trzy drzewa. Dąb przy ul. Kościuszki 41 to drzewo, które pamięta czasy, zanim powstało miasto, teraz ma status pomnika przyrody, ale jego korzenie są zabetonowane, jeżdżą po nich samochody, co dobrze nie rokuje dla jego przyszłości.

Dąb przy ul. Piłsudskiego 29 to pomnik przyrody, ostaniec z wycinki ponad sześćdziesięciu drzew, na terenie działki leśnej przy zjeździe z wiaduktu; historia, która w tym roku odbiła się w Milanówku bardzo głośnym echem.

Dąb przy ul. Zacisznej 10 to także pomnik przyrody, rośnie na posesji Willi Banczewianka – najstarszej drewnianej Willi w Milanówku. Pamięta historię willi i jej mieszkańców. Daje cudowny cień w upalne dni.

Głosować można tutaj.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.