07 02 2019

Drugie podejście do budowy pomostów na Stawach Walczewskiego

07.02.2019, godz.: 19:29
Drugie podejście do budowy pomostów na Stawach Walczewskiego
fot. Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Grodzisk ponowił przetarg na dalsze zagospodarowanie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych na Stawach Walczewskiego. Chodzi o budowę trzech dodatkowych pomostów, na które pierwsze postępowanie unieważniono ze względu na zbyt wysokie ceny.  Jak będzie tym razem?

Specyfikacja przetargowa brzmi analogicznie do tej z końca grudnia.  Ogłoszono postępowanie na budowę trzech pomostów oznaczonych w dokumentacji projektowej literami „E”, „G” oraz „J”. Dwa obiekty wymienione na początku będą miały długość 25 metrów i powierzchnię całkowitą odpowiednio: 194 oraz 116 metrów kwadratowych. Ponadto będą miały balustrady drewniano-sznurkowe.

Pomosty – oczywiście drewniane – spoczną na solidnych palach usztywnionych po bokach dodatkowymi belkami. Balustrady natomiast zostaną wsparte na drewnianych słupkach, a pomiędzy nimi rozwieszone będą przęsła z jutowych lin o maksymalnej wytrzymałości do 134 kg.

Trzeci obiekt ujęty w przetargu i oznaczony literą „J” balustrady mieć nie będzie, zajmie za to powierzchnię 122 metrów kwadratowych i będzie miał długość 25 metrów.

Wykonawca wybrany w przetargu otrzyma 120 dni na realizację inwestycji.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata