reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Drugie przetargowe podejście do remontu kościoła w Jaktorowie

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: jaktorow.plDrugie przetargowe podejście do remontu kościoła w Jaktorowie - Grodzisk News


W Jaktorowie ponowiono konkurs ofertowy na remont tamtejszego kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Poprzedni przetarg trzeba było unieważnić z uwagi na zbyt wysokie oferty. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę?


Parafia poszukuje firmy, która podejmie się gruntownych prac zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zakres robót jest szeroki i obejmuje między innymi renowację elewacji, w tym usunięcie starych tynków, naprawę pęknięć, rekonstrukcję gzymsów oraz położenie nowej warstwy malarskiej.

REKLAMA

Wnętrze kościoła również przejdzie metamorfozę. Planowane prace to usunięcie wtórnych warstw farby, naprawa i uzupełnienie tynków, malowanie oraz, co istotne, renowacja i wykonanie nowych stiuków. Wszystkie działania będą prowadzone na podstawie pozwoleń od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie oraz starosty grodziskiego.

Zadanie jest wymagające, dlatego parafia stawia wykonawcom konkretne warunki. Firma ubiegająca się o zlecenie musi wykazać się doświadczeniem, potwierdzonym realizacją co najmniej jednej podobnej pracy przy zabytku w ciągu ostatnich pięciu lat, o wartości minimum 800 tys. zł brutto. Co więcej, prace będą prowadzone w czynnym kościele, co wymaga od wykonawcy podziału robót na etapy i szczególnej dbałości o bezpieczeństwo.

Postępowanie jest jawne, a ogłoszenie zostało opublikowane na stronie internetowej parafii oraz Urzędu Gminy Jaktorów. Jedynym kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie cena. Firmy zainteresowane realizacją zadania mogą składać swoje propozycje w formie papierowej lub elektronicznej do 7 sierpnia, do godziny 11.00.

Zakończenie wszystkich prac remontowych zaplanowano na 30 czerwca 2026 roku.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Waleczne i wielkie serca na WOŚP-owym Dniu Sportu w Grodzisku! [GALERIA]

Choć tegoroczny, 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero przed nami, to już w miniony weekend grodziska społeczność miała okazję do pokazania, jak wielkie i jak waleczne ma serca. A to za sprawą pierwszej w historii inicjatywy pod hasłem: „WOŚP-owy Dzień Sportu w Grodzisku”. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Tak wyglądała akcja gaśnicza budynku Monaru [Zdjęcia]

Niedzielny pożar budynku Monaru w Budach Zosinych zaangażował do akcji gaśniczej kilkanaście zastępów straży pożarnej z regionu, m.in. z OSP Żelechów i OSP Międzyborów. Dzięki uprzejmości strażaków właśnie publikujemy poniżej kilka zdjęć z niedzielnych działań...

Wypadek w Grodzisku. Kierowca osobówki zderzył się z innym autem i staranował ogrodzenie

Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło w poniedziałek wczesnym popołudniem na ul. Nadarzyńskiej. Z ustaleń policji wynika, że kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem zderzył się z inną osobówką, a następnie wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji.

Awaria wodociągowa w Grodzisku. Kilka ulic bez wody

Od rana ekipy techniczne grodziskiego zakładu wodociągów i kanalizacji pracują nad usunięciem awarii sieci, która wymusiła zarazem odcięcie wody do części mieszkańców Grodziska na pół dnia.

Awaria na kolei. Poważne utrudnienia i honorowanie biletów

Poranne podróże koleją odbywają się dziś z utrudnieniami. Pasażerowie na linii skierniewickiej muszą przygotować się na spore opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich. Z powodu usterki technicznej jednego ze składów, ruch pociągów odbywa się z problemami, co wpływa na cały harmonogram jazdy.

Karolin w nowej odsłonie. Zespół „Mazowsze” zyskał nowoczesną bursę i większy parking

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” ma powody do świętowania. W siedzibie zespołu w Otrębusach oficjalnie otwarto zmodernizowany budynek bursy oraz powiększony parking. Inwestycje, które pochłonęły łącznie ponad 13 mln zł, zostały sfinansowane z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

Umowa na budowę strażnicy podpisana. Czas na wznowienie inwestycji za 12 milionów

Milanówek uczynił istotny krok w kierunku budowy nowoczesnej strażnicy OSP. Inwestycja, która ma za sobą szereg perturbacji i zawirowań dostała zielone światło i urzędnicy mają nadzieję, że tym razem zostanie zrealizowana bez przeszkód.

IMGW ostrzega: wieczorem sypnie śniegiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia m.in. dla powiatu grodziskiego.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.