16 07 2018

Drugi przetarg na przebudowę ul. Bojanka

16.07.2018, godz.: 09:46
Drugi przetarg na przebudowę ul. Bojanka
Fot. Czytelnik Maciej

Grodziski magistrat wciąż poszukuje wykonawcy przebudowy ulicy Bojanka wraz z budową parkingu. Urzędnicy ogłosili właśnie drugi przetarg na realizację zadania.

O modernizację ul. Bojanka mieszkańcy dopominają się od dłuższego czasu. Droga do miejskiego bazaru jest wykonana z płyt betonowych. Po deszczach bywała niemal cała zalewana wodą i ciężko było przejść suchą stopą. W kwietniu został ogłoszony pierwszy przetarg na przebudowę ul. Bojanka wraz z budową parkingu i oświetlenia ulicznego na ul. Tokarzewskiego (wcześniej były ogłaszane przetargi zbiorcze na przebudowę kilku ulic w tym właśnie Bojanka – bezskutecznie). Niestety wpłynęła tylko jedna oferta, która opiewała na ponad 1,6 mln zł, czyli na kwotę o 600 tysięcy wyższą niż zakładał magistrat, więc zamówienie zostało unieważnione.

Teraz został ogłoszony drugi przetarg. Zgodnie z zamówieniem ul. Bojanka miałaby mieć nawierzchnię z kostki betonowej. Tuż przy niej zostanie wybudowany parking na 21 aut. Co bardzo istotne, droga i parking będą mieć odwodnienie poprzez kanalizację deszczową (wraz z budową kanału w ul. Zondka). Zarówno droga, jak i parking będą oświetlone. Co ciekawe nowe oświetlenie w ramach tego zadania pojawi się również w sąsiedniej ul. Tokarzewskiego.

Podobnie jak poprzednio termin realizacji zadania wyznaczono na 210 dni od daty podpisania umowy. Czy tym razem uda się znaleźć chętnego, który za odpowiednią cenę zrealizuje inwestycję?

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.