TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

01 2022

Drugi przetarg na projekt rozbudowy basenu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plDrugi przetarg na projekt rozbudowy basenu - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił drogi przetarg, który ma wyłonić wykonawcę projektu rozbudowy miejskiego basenu Wodnik 2000.


Pierwsze postępowanie zostało unieważnione mimo iż dwie z trzech ofert mieściły się w kwocie zakładanej przez gminę (300 tys. zł) – wszystkie zostały odrzucone z powodów formalnych. Najkorzystniejsza finansowo oferta opiewająca na niecałe 172 tys. zł została odrzucona, ponieważ wykonawca nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu. Natomiast drugą najtańszą propozycję (214 tys. zł) odrzucono, ponieważ złożona oferta jest niezgodna z przepisami ustawy. Natomiast oferent, który zażyczył sobie 436 tys. zł. nie wniósł wadium. Czy za drugim razem się uda?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Projektant będzie miał za zadanie przygotować opracowanie kompleksowej modernizacji i rozbudowy samego budynku, jak i infrastruktury basenowej, W grę wchodzi zatem rozbudowa hali basenowej, na parterze pojawią się nowa niecka basenowa wykonana ze stali nierdzewnej, węzeł sanitarny, pomieszczenia socjalne pracowników, rezerwa, kotłownia wraz z wymianą kotłów centralnego ogrzewania, piwnice, tworzące część technologiczną.

W ramach modernizacji wydzielone zostaną część sportowo-rekreacyjna oraz część pracownicza. Ważnym punktem będzie też budowa nowej centralnej chlorowni obsługującej cały kompleks, dostępnej z niezależnego zewnętrznego wejścia. Ponadto budowa instalacji fotowoltaicznej. Bez zmian zachowane zostaną trafostacja oraz odległości od granic działki przy jednoczesnej możliwości powiększenia budynku w kierunku północnym. Projekt przewidywać ma również odświeżenie wyglądu zewnętrznego budynku basenu.

Wykonawca będzie miał 320 dni na realizację zadania.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Napiszcie o tym jak sołtys Kozerek w szczycie pandemi zajmuje się zapraszaniem księdza. Na jezdni dziura na dziurze, brak ścieżki rowerowej, wahadło w Kozerkach a ona zajmuje się tylko plotkami i zapraszaniem księdza.

Zenek
23-01-2022 08:46

Szkoda, że inne gminy zacierają ciągle łapy na grodziski basen, zamiast sobie własny wybudować, choćby taki niegdyś opływający dumą Milanówek, czy szczycące się brakiem kolei Książenice.

Grodziszczanin
23-01-2022 08:56
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.