reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

11 2020

Wpadł drugi podejrzany o włamania


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Fot. KPP PruszkówWpadł drugi podejrzany o włamania - Grodzisk News


Policjanci z Nadarzyna zatrzymali drugiego mężczyznę podejrzanego o włamania do ogródków działkowych na terenie gminy. Pierwszego zatrzymano miesiąc temu.


Przypomnijmy. W czerwcu tego roku na terenie ogródków działkowych w gminie Nadarzyn doszło do wielu włamań. Sprawcy kradli przede wszystkim elektronarzędzia z domków letniskowych. Sprawą zajęli się lokalni policjanci. Funkcjonariuszom udało się wytypować podejrzanego. W pierwszej połowie października zatrzymali 39-latka, który razem z kolegą dokonywał tych włamań. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był także poszukiwany czterema nakazami przez trzy sądy i prokuraturę celem doprowadzenia do zakładu karnego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu 12 zarzutów kradzieży z włamaniem, wszystkie popełnione w warunkach recydywy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W chwili zatrzymania, wspólnik 39-latka przebywał w areszcie, ale nie udało się mu postawić zarzutów. – Jeszcze przed wizytą nadarzyńskich policjantów, opuścił on mury zakładu karnego – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Kilka dni temu udało się go jednak namierzyć na terenie Piaseczna i tam też został zatrzymany. – Dochodzeniowcy przedstawili mu 12 zarzutów kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że część „łupów” sprzedał  na bazarze w Warszawie – poinformowali pruszkowscy policjanci.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.