23 02 2020

Drugi etap rozbudowy strażnicy

23.02.2020, godz.: 12:52
Drugi etap rozbudowy strażnicy
Fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie ma w tym roku przejść kolejne prace związane z jej rozbudową. Gmina szuka wykonawcy.

Pierwszy etap inwestycji został zrealizowany pod koniec 2018 r. Obejmował on rozbudowę istniejącego budynku od strony zachodniej wraz z nadbudową – wykonanie stanu surowego wraz z dachem i jego pokryciem. Teraz czas na drugą część zadania. W międzyczasie powstał nowy projekt budowlany, w związku ze zwiększeniem ilości funkcji pomocniczych innych niż strażacka baza ratownictwa, które dodatkowo ma pełnić obiekt, tj.: oświatowa, szkoleniowa, konferencyjna, restauracyjna lub bankietowa wraz z zapleczem, rekreacyjna, magazynowa, porządkowa i inne. Jak podano w przetargu, zmiany wynikają również z konieczności dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych.

Drugi etap został podzielony na cztery zadania. Ten przetarg dotyczy dwóch z nich. Pierwsze obejmuje wykonanie prac stanu surowego zamkniętego budynku wraz z klatką schodową i szybem windy, docieplenia budynku, przyłącza wodociągowego i niezbędnych instalacji wewnętrznych dla stanu surowego zamkniętego, a także kompletu posadzek na parterze, ale bez okładzin. Drugie zadanie ma polegać na wykonaniu instalacji wewnętrznych w zakresie montażu osprzętu oraz prac wykończeniowych na parterze budynku w pomieszczeniach przeznaczonych dla strażaków, niezbędnych do odbioru i uzyskania pozwolenia na użytkowanie następujących części budynku: kotłowni, szatni strażaków, przedsionka, toalety, prysznica, pralni, magazynu, korytarza, pomieszczenia socjalnego i garażu. Ponadto ma zostać wykonane m.in. oświetlenie zewnętrzne i zagospodarowanie terenu.

W przetargu zastrzeżono, że prace mają być prowadzone w taki sposób, aby możliwe było sprawne funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie.

Termin realizacji dla każdego z zadań wyznaczono na trzy miesiące od przekazania terenu budowy wykonawcy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.