TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

09 2022

Drugi etap budowy szkoły w Szczęsnem coraz bliżej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Urząd Gminy Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do budowy drugiego, większego skrzydła szkoły w Szczęsnem. Obecnie na potrzeby podstawówki funkcjonuje gmach wybudowany w pierwszym etapie i docelowo służył będzie edukacji przedszkolnej.


Przypomnijmy, że pierwszy etap zrealizowano kosztem prawie 10,5 mln zł. Inwestycja obejmowała budowę m.in. budynku przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem z przeniesieniem kotłowni do budynku przedszkola, tymczasowego boiska z nawierzchnią trawiastą i wygrodzeniami, przyłączy i instalacji zewnętrznych, chodników, drogi wewnętrznej, zjazdu, parkingów, placu apelowego, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły został ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina sposobi się już do ogłoszenia przetargu na drugi etap. Wcześniej trzeba było jednak zaktualizować dokumentację projektowo-kosztorysową, tak by odpowiadała aktualnej sytuacji techniczno-budowlanej. Wstępne oceny wskazywały, że Grodzisk będzie gotowy na ogłoszenie przetargu na przełomie września i października. Jak sytuacja ma się obecnie?

– Rzeczywiście, wkrótce ogłosimy przetarg na drugi etap budowy szkoły wraz salą sportową. Inwestycja ta będzie przeznaczona dla 600 uczniów. To dużo, zważywszy że ze względu na zbliżający się kryzys będzie się budowało mniej mieszkań, mniej ludzi sprowadzi się do Grodziska – ocenia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Budowę szkoły musimy zakończyć do września 2024 roku. Wówczas obecne skrzydło budynku służyć będzie około 230 dzieciom w wieku przedszkolnym – dodaje.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.