TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

09 2022

Drugi etap budowy szkoły w Szczęsnem coraz bliżej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Drugi etap budowy szkoły w Szczęsnem coraz bliżej - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do budowy drugiego, większego skrzydła szkoły w Szczęsnem. Obecnie na potrzeby podstawówki funkcjonuje gmach wybudowany w pierwszym etapie i docelowo służył będzie edukacji przedszkolnej.


Przypomnijmy, że pierwszy etap zrealizowano kosztem prawie 10,5 mln zł. Inwestycja obejmowała budowę m.in. budynku przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem z przeniesieniem kotłowni do budynku przedszkola, tymczasowego boiska z nawierzchnią trawiastą i wygrodzeniami, przyłączy i instalacji zewnętrznych, chodników, drogi wewnętrznej, zjazdu, parkingów, placu apelowego, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły został ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina sposobi się już do ogłoszenia przetargu na drugi etap. Wcześniej trzeba było jednak zaktualizować dokumentację projektowo-kosztorysową, tak by odpowiadała aktualnej sytuacji techniczno-budowlanej. Wstępne oceny wskazywały, że Grodzisk będzie gotowy na ogłoszenie przetargu na przełomie września i października. Jak sytuacja ma się obecnie?

– Rzeczywiście, wkrótce ogłosimy przetarg na drugi etap budowy szkoły wraz salą sportową. Inwestycja ta będzie przeznaczona dla 600 uczniów. To dużo, zważywszy że ze względu na zbliżający się kryzys będzie się budowało mniej mieszkań, mniej ludzi sprowadzi się do Grodziska – ocenia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Budowę szkoły musimy zakończyć do września 2024 roku. Wówczas obecne skrzydło budynku służyć będzie około 230 dzieciom w wieku przedszkolnym – dodaje.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.