TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

04 2022

Druga edycja akcji „Twoja bezpieczna Wukadka”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Druga edycja akcji „Twoja bezpieczna Wukadka” - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa ruszyła dziś z drugą edycją akcji „Twoja bezpieczna Wukadka”. Tym razem przewoźnik zwraca uwagę lokalnej społeczności na to jak ważne jest szybkie reagowanie na niebezpieczne zdarzenia.


WKD zarówno jako przewoźnik, ale i jako zarządca infrastruktury zapewnia podróżnym bezpieczne warunki tak podróżnym, jak i innym uczestnikom ruchu. Robi to nie tylko poprzez utrzymywanie infrastruktury w odpowiednim stanie technicznym, ale również przez inne działania. W minionym roku spółka WKD wspólnie z Urzędem Transportu Kolejowego rozpoczęła procedurę włączenia przejazdów kolejowych znajdujących się na linii WKD do systemu numeru alarmowego 112. Działania zwieńczyły pomyślne testy przeprowadzone wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na przejazdach kolejowych, od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja i na mechanizmach rogatek, zamieszczone zostały żółte naklejki z indywidualnym numerem przejazdu oraz numerem alarmowym 112 (należy wybrać w przypadku zagrożenia życia) i numerem awaryjnym do służb WKD (należy zgłaszać usterki nie zagrażające bezpośrednio życiu).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa związany z infrastrukturą kolejową. – Zwiększenie bezpieczeństwa na terenie kolejowym a w szczególności na przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na naszej linii jest dla WuKaDki bardzo ważne. Cieszę się, że udało się nam włączyć przejazdy WKD do systemu numeru alarmowego 112. Dzięki temu uczestnicy lub świadkowie niebezpiecznego zdarzenia będą mogli szybko zareagować i powiadomić właściwe służby, co pozwoli zapobiec nieszczęściu – powiedział Michał Panfil, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny WKD. 

W związku z dzisiejszym startem kampanii „Twoja bezpieczna Wukadka”Komendy Powiatowe Policji z Grodziska Mazowieckiego  i Pruszkowa w dniu 5 kwietnia będą prowadziły kontrole w najbliższej okolicy przejazdów kolejowych WKD. Kierowcy będą otrzymywali od policjantów specjalnie opracowaną przez Spółkę ulotkę dotyczącą żółtej naklejki. Ponadto na antenie Radia Bogoria oraz Radia Bezpieczna Podróż podczas audycji z udziałem pracowników WKD i policji przedstawiciele WKD będą zachęcać do właściwych zachowań na terenie kolejowym oraz do reagowania i zgłaszania sytuacji niebezpiecznych na numery podane na żółtej naklejce. Na oficjalnym kanale YouTube, ku przestrodze, WuKaDka cyklicznie będzie zamieszczała filmiki z niebezpiecznych zdarzeń jakie miały miejsce na linii kolejowej WKD.

Patronem medialnym akcji jest portal GrodziskNews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.