reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

27

12 2020

Droga za blisko 15 mln zł oficjalnie otwarta


Grodzisk News


foto: Facebook/Grodzisk MazowieckiDroga za blisko 15 mln zł oficjalnie otwarta - Grodzisk News


Władze gminy oficjalnie otworzyły długo wyczekiwaną drogę między Adamowizną a osiedlem Szczęsne. Inwestycja kosztowała blisko 15 mln zł.


O przebudowę tych dróg mieszkańcy okolicznych miejscowości zabiegali od lat. Urząd również wielokrotnie przymierzał się do tego zadania. Już w 2016 roku grodziski magistrat dysponował pełną dokumentacją projektową dla inwestycji. Zapowiadano kilkukrotnie ogłoszenie przetargu, ale na tym z różnych względów się kończyło. Magistrat wstrzymywał się z postępowaniem w nadziei, że uzyska dofinansowanie w ramach rządowego programu modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Ostatecznie w grudniu 2019 została parafowana umowa na kompleksową przebudowę ulic Króliczej, Drozda, Łagodnej i Kijowskiej, które tworzą drogę łączącą Adamowiznę, Szczęsne i Grodzisk, natomiast w styczniu 2020 burmistrz Grodziska podpisał umowę z województwem na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina otrzyma ponad 8 mln zł dotacji na to zadanie.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dziś inwestycja jest już gotowa, została już oficjalnie otwarta. – Jest to największa inwestycja drogowa jaką gmina zrealizowała, droga ma ponad 3 km, kosztowała prawie 15 mln zł. Co bardzo ważne mamy tutaj piękną ścieżkę rowerową, chodnik, nowoczesne oświetlenie. Jest to absolutnie nowoczesna droga, która spełnia wszystkie kryteria jakich Państwo od nas oczekujecie – powiedział burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. – Mocno zabiegaliśmy o to, aby została ona dofinansowana i rzeczywiście była mocno dofinansowana. To była zasługa wielu ludzi, którzy pomagali mi w pisaniu różnych petycji i wniosków i za to z całego serca dziękuję – dodał.

Wszystkie odbiory wykonano 22 grudnia.

Jeżeli chodzi o ulice Króliczą i Drozda, zadanie obejmowało budowę asfaltowej jezdni o długości blisko 1,7 km szerokiej na 5,5 metra. Wzdłuż niej na całej długości powstała dwukierunkowa ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego, a także odsunięty od jezdni chodnik z kostki brukowej. Odwodnienie nawierzchni odbywa się częściowo do kanalizacji deszczowej oraz częściowo do rowów drogowych. Wybudowano kablową sieć oświetlenia ulicznego na całym odcinku drogi. Na początkowym, najbardziej zabudowanym odcinku drogi pojawiły się progi zwalniające z odpowiednim oznakowaniem poziomym i pionowym oraz przejście dla pieszych z oznakowaniem aktywnym. Ponadto w zakres inwestycji wchodziła także budowa brakującego odcinka sieci wodociągowej. Jeżeli chodzi o ul. Kijowską, to zadanie objęło odcinek o długości 672 metrów. Tutaj, podobnie jak na ul. Króliczej i Drozda wybudowana została asfaltowa jezdnia oraz chodnik i droga rowerowa oraz kablowa sieć oświetlenia. Tutaj jednak zostaną wybudowano także zatoki postojowe. Z kolei fragment ul. Łagodnej ma odcinek 780 metrów.


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Piękna droga - 100 km/h i więcej to teraz częste przypadki. Ciekawe, kiedy pierwsza tragedia ... ?

Marta
28-12-2020 00:41

najlepsza jest fuga 3cm w chodniku z kostki, do pierwszej ulewy.
nie na metrowym odcinku, ale od 20% długości. zapraszam na spacer sprawdzić. być może taka technologia
co do prędkości mieszkam w okolicy bliskiej i chorych umysłowych jest kilku, ale czy po to wydano 15 000 000zł, by teraz zawieszenie nadal cierpiały na tej drodze?
stawiamy straż, niech zapracują i pilnujemy regularnie.

wugieem
28-12-2020 21:28

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.