TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

29

01 2021

Droga powiatowa za blisko 600 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsDroga powiatowa za blisko 600 tys. zł - Grodzisk News


Jest wykonawca przebudowy drogi powiatowej Żelechów – Kaleń. Inwestycja będzie o ponad 160 tys. zł tańsza niż pierwotnie zakładano.


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim wybrał wykonawcę przebudowy ul. Długiej biegnącej od Żelechowa w stronę Kaleni. Urzędnicy mieli w czym wybierać, bo wpłynęło pięć ofert i każda z nich mieściła się w ustalonym na 750 tys. zł budżecie. Najkorzystniejsza z nich okazała się być firmy EFEKT z Warszawy, która zażyczyła sobie 589 tys. zł, czyli ponad 160 tys. zł mniej niż kwota zarezerwowana w budżecie i to ona została wybrana przez urzędników. Teraz czeka tylko podpisanie umowy i roboty mogą ruszyć.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zamówienie obejmuje 737-metrowy odcinek drogi 1519W. W ramach zadania ma zostać m.in. sfrezowana stara nawierzchnia asfaltowa, ułożona warstwa podbudowy z kruszywa oraz warstwa wiążąca z betonu asfaltowego. Wierzchnia warstwa jezdni ma mieć nawierzchnię z mieszanki grysowo-mastyksowej.

Ponadto w zakresie zamówienia zawarto wykonanie utwardzonych poboczy z kruszywa, zjazdów indywidualnych z tego samego materiału, a także przebudowę zjazdów o nawierzchni asfaltowej i wymianę przepustu pod drogą.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.