TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

01 2021

Droga powiatowa za blisko 600 tys. zł


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsDroga powiatowa za blisko 600 tys. zł - Grodzisk News


Jest wykonawca przebudowy drogi powiatowej Żelechów – Kaleń. Inwestycja będzie o ponad 160 tys. zł tańsza niż pierwotnie zakładano.


reklama Grodzisk mazowiecki

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim wybrał wykonawcę przebudowy ul. Długiej biegnącej od Żelechowa w stronę Kaleni. Urzędnicy mieli w czym wybierać, bo wpłynęło pięć ofert i każda z nich mieściła się w ustalonym na 750 tys. zł budżecie. Najkorzystniejsza z nich okazała się być firmy EFEKT z Warszawy, która zażyczyła sobie 589 tys. zł, czyli ponad 160 tys. zł mniej niż kwota zarezerwowana w budżecie i to ona została wybrana przez urzędników. Teraz czeka tylko podpisanie umowy i roboty mogą ruszyć.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zamówienie obejmuje 737-metrowy odcinek drogi 1519W. W ramach zadania ma zostać m.in. sfrezowana stara nawierzchnia asfaltowa, ułożona warstwa podbudowy z kruszywa oraz warstwa wiążąca z betonu asfaltowego. Wierzchnia warstwa jezdni ma mieć nawierzchnię z mieszanki grysowo-mastyksowej.

Ponadto w zakresie zamówienia zawarto wykonanie utwardzonych poboczy z kruszywa, zjazdów indywidualnych z tego samego materiału, a także przebudowę zjazdów o nawierzchni asfaltowej i wymianę przepustu pod drogą.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.