TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2023

Droga między Chrzanowem a Chlebnią gotowa do końca wakacji?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Wiele wskazuje na to, że trwająca od drugiej połowy ubiegłego roku przebudowa dwóch dwóch fragmentów drogi biegnącej od drogi wojewódzkiej 579 w Chrzanowie Dużym do skrzyżowania przy stadionie LKS Chlebnia jest coraz bliżej zakończenia. Włodarze grodziskiej gminy przewidują, że trasa będzie gotowa pod koniec wakacji.


Przypomnijmy że inwestycja kosztująca prawie 10 mln zł i realizowana z budżetu powiatu grodziskiego objęła 1,6 km drogi powiatowej 1508W czyli trasy biegnącej od drogi 579 w Chrzanowie w kierunku Zabłotni i Izdebna Kościelnego. Droga zyska nowe oblicze od trasy wojewódzkiej do skrzyżowania z tzw. małą obwodnicą Grodziska przy stadionie LKS Chlebnia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W zakres zamówienia wchodzi m.in. wykonanie nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni mineralno-asfaltowej (sama jezdnia ma mieć szerokość 6 metrów) na podbudowie z kruszywa, wykonanie utwardzonych poboczy oraz chodników i zjazdów z kostki betonowej. Droga będzie również mieć odwodnienie. Ważnym elementem zamówienia jest wykonanie ronda na skrzyżowaniu z „małą obwodnicą Grodziska”.

Okazuje się, że roboty idą zgodnie z planem i powinny się zakończyć za nieco ponad trzy miesiące. – Wizyty na froncie robót realizowanych przez powiat wskazują, że do końca sierpnia droga powinna być gotowa i przejezdna dla aut – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.