TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

06 2022

Droga i rondo w Chlebni za blisko 10 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsDroga i rondo w Chlebni za blisko 10 mln zł - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim rozstrzygnął przetarg na przebudowę dwóch fragmentów drogi biegnącej od drogi wojewódzkiej 579 w Chrzanowie Dużym do skrzyżowania przy stadionie LKS Chlebnia, gdzie powstanie rondo. Inwestycja będzie kosztowała blisko 10 mln zł


Przetarg obejmuje przebudowę 1,6 km drogi powiatowej 1508W czyli trasy biegnącej od drogi 579 w Chrzanowie w kierunku Zabłotni i Izdebna Kościelnego. Droga zyska nowe oblicze od trasy wojewódzkiej do skrzyżowania z tzw. małą obwodnicą Grodziska przy stadionie LKS Chlebnia. Stan nawierzchni od dawna jest w fatalnym stanie, ale ta inwestycja ma to zmienić.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W zakres zamówienia wchodzi m.in. wykonanie nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni mineralno-asfaltowej (sama jezdnia ma mieć szerokość 6 metrów) na podbudowie z kruszywa, wykonanie utwardzonych poboczy oraz chodników i zjazdów z kostki betonowej. Droga będzie również mieć odwodnienie. Ważnym elementem zamówienia jest wykonanie ronda na skrzyżowaniu z „małą obwodnicą Grodziska”.

Powiat grodziski zamierzał przeznaczyć na ten cel blisko 10,5 mln zł, ale okazuje się, że uda się zaoszczędzić około 800 tys. zł. Wśród pięciu złożonych ofert tylko jedna mieściła się w planowanym budżecie – firma MABAU z Baniochy zażyczyła sobie 9,7 mln zł i to ona zrealizuje to zadanie.

Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na wykonanie wszystkich prac.

Droga i rondo w Chlebni za blisko 10 mln zł - Grodzisk Newsfoto: pzdgm.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.