03 12 2019

Droga do Milanówka taniej o ponad 2 mln zł?

03.12.2019, godz.: 09:57
Droga do Milanówka taniej o ponad 2 mln zł?
Fot. Pixabay

Nie brakuje chętnych do przebudowy ul. Polnych Kwiatów w Opypach. Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku może wybierać spośród dziewięciu ofert.

W listopadzie PZD ogłosił przetarg na przebudowę ul. Polnych Kwiatów w Opypach od ul. Mazowieckiej do ul. Średniej w Milanówku. Inwestycja zakłada rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni, a następnie wykonanie podbudowy kruszywa i betonu asfaltowego, warstwy wiążącej również z betonu asfaltowego oraz warstwy ścieralnej z mieszanki grysowo-mastyksowej. Chodnik wzdłuż tej drogi zgodnie z projektem ma być wykonany z czerwonej kostki betonowej, a pobocza zostaną utwardzone kruszywem. W trzech miejscach ma zostać wyznaczone przejście dla pieszych z pulsującym żółtym światłem.

Wczoraj zostały otwarte oferty na to zadanie. Powiat zamierzał przeznaczyć na nie maksymalnie 5,8 mln zł, ale wiele wskazuje na to, że uda się zaoszczędzić nawet ponad 2 mln zł. Spłynęło dziewięć propozycji, których rozpiętość cenowa jest bardzo duża – od 3,3 mln zł do 5,75 mln zł. Wszystkie jednak mieściły się w zakładanym budżecie. Najkorzystniejszą finansowo ofertę złożyła firma MABAU z Baniochy, ale trzy kolejne propozycje również nie przekraczają 4 mln zł (3,68 mln zł, 3,69 mln zł, 3,89 mln zł). Wygląda więc na to, że wykonawca zostanie wybrany i inwestycja będzie mogła ruszyć.

Wszystkie prace powinny zostać wykonane do 31 sierpnia 2020 r.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.