16 10 2020

Droga 719 w Podkowie czeka na nazwę. Wśród propozycji patronów Lech Kaczyński

16.10.2020, godz.: 09:51
Droga 719 w Podkowie czeka na nazwę. Wśród propozycji patronów Lech Kaczyński
fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński

Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński poinformował, że do urzędu wpłynęły propozycje nazwania odcinka drogi wojewódzkiej nr 719 w mieście ogrodzie. Wśród propozycji pojawia się m.in nazwisko Lecha Kaczyńskiego.

– Wpłynęła petycja w sprawie nadania nazwy drogi 719 zlokalizowanej w Podkowie Leśnej z propozycją: ul. Lecha Kaczyńskiego, Al. Jerozolimskie, Warszawska (taka ulica w Podkowie jest, więc Warszawska odpada). Co Państwo na to? Nad propozycją będzie obradowała rada miasta – poinformował włodarz na swoim Facebooku.

Przypomniał, że w sąsiednich Otrębusach ulica nazywa się Warszawska,
W Nowej Wsi 719 ma nazwę Grodziska, a w drugą stronę – w Milanówku i Grodzisku – Królewska.

– Jako, że nadawanie nazw ulic jest wyłączną kompetencją rady, to ja wniosek przekazałem do podkowiańskiej Rady Miasta – przypomniał Tusiński.

Co sądzicie o proponowanych nazwach?

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Droga 719 w Podkowie czeka na nazwę. Wśród propozycji patronów Lech Kaczyński”

  1. Asik pisze:

    Taaa,i niedługo będziemy wyjaśniać szukającym jakiegoś adresu : pojedziesz pan al. kaczyńskiego, skręcisz w ul. kaczyńskiego w prawo, potem przez skwer kaczyńskiego, do placu kaczyńskiego i już tylko kawałek przez zaułek kaczyńskiego i zaraz taki bulwarek kaczyńskiego nad rzeczką. I już.

  2. Jarosław pisze:

    W tej Podkowie wstydu nie mają. Jakąś peryferyjna drożynkę proponują nazwać imieniem i nazwiskiem wspaniałego twórcy zamachu smoleńskiego. Siedząc w salonce samolotu Tu-154M ręcznie sterował samolotem, istny geniusz.
    Jego imię rozsławia ulice metropoliach światowych – New York, London, Paris, Montreal, Delhi i Sydney. Nie można tego imienia szargać po pipidówkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.