18 05 2020

Dotacje na remont strażnic OSP

18.05.2020, godz.: 08:33
Dotacje na remont strażnic OSP
Fot. Pixabay

Gminy Żabia Wola, Baranów i Jaktorów pozyskały dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na remont strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych.

Pomoc finansowa dla gmin/miast na zakup samochodów i sprzętu specjalistycznego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie mazowieckim, rozpoczęła się w 2006 r. i nadal jest kontynuowana. – Nie jest możliwe prawidłowe realizowanie zadań, w tym w szczególności ratowanie życia poszkodowanym, bez odpowiedniego wyposażenia jednostek OSP w specjalistyczne samochody oraz sprzęt. Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych jest procesem ciągłym, wymagającym dużych nakładów finansowych, dlatego też konieczne jest wsparcie samorządu województwa. Działania te korzystnie wpłyną na skuteczność prowadzonych akcji ratowniczych oraz na poprawę bezpieczeństwa publicznego całego regionu – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W ostatnim czasie mazowieccy urzędnicy prowadzili nabór wniosków w ramach zadania „Mazowieckie Strażnice OSP – 2020”, który umożliwiał pozyskać do 20 tys. zł na remont siedziby OSP. Łącznie w puli było 3 mln zł. Swoje wnioski złożyło bardzo wiele gmin, ale ostatecznie dotację przyznano 153 samorządom. Wśród nich są trzy z naszego powiatu.

Gmina Żabia Wola otrzyma 20 tys. zł na remont dachu siedziby OSP Skuły, a gmina Jaktorów również 20 tys. zł przeznaczy na remont remizy OSP Międzyborów. Natomiast 8 tys. zł otrzyma gmina Baranów na remont siedziby OSP Boża Wola.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata