TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

05 2023

Dotacje na modernizacje i remonty zabytków w powiecie grodziskim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayDotacje na modernizacje i remonty zabytków w powiecie grodziskim - Grodzisk News


O 60-tysięcznej dotacji na prace fumigacyjne, czyli chemiczne zwalczanie szkodników w Willi Jókawa pisaliśmy niedawno, lecz to niejedyne przedsięwzięcie z powiatu grodziskiego, które otrzymało dofinansowanie. Spójrzmy więc na pozostałe inwestycje.


Prócz Willi Jókawa, to także remont dachu kościoła nad absydą, nawą główną a transeptem oraz 1/3 transeptu - wymiana i konserwacja elementów drewnianych więźby dachowej, wymiana pokrycia dachu. Wszystko w kościele milanowskiej parafii św. Jadwigi Śląskiej. Parafia otrzymała na te prace 100 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Innym zadaniem dotowanym 80 tysiącami złotych będzie remont elewacji oraz odtworzenie stolarki okiennej i drzwiowej (kontynuacja) w zabytkowym dworze w Kaskach.

Druga dotacja dla Milanówka przypadła na Prace remontowe i konserwatorskie wg zaleceń pokontrolnych Mazowieckiego Konserwatora Zabytków willi w Milanówku

–Wybór z roku na rok staje się coraz trudniejszy – zauważa marszałek Adam Struzik. – Wpływa do nas coraz więcej projektów, które są dobrze przygotowane i zasługują na wsparcie. W tym roku pomożemy w remoncie aż 148 zabytków, na których renowację, konserwację i remonty przeznaczymy 13,8 mln zł. Mamy nadzieję, że na tym nie koniec. Na liście rezerwowej mamy kolejne dobre projekty, które czekają na nasze wsparcie – dodaje.

Na niezbędne remonty, naprawy i modernizacje władze regionu przeznaczą w sumie 13,8 mln zł, z czego blisko 4,4 mln zł trafi do beneficjentów z Warszawy i okolicznych powiatów.
 

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.