03 07 2020

Dotacje dla mieszkańców na zagospodarowanie deszczówki

03.07.2020, godz.: 15:25
Dotacje dla mieszkańców na zagospodarowanie deszczówki
fot. Pixabay

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do zakupu instalacji pozwalających zagospodarować wody opadowe. Kwota pojedynczej dotacji to 5 tys. zł.

Celem programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie jest ochrona zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Ponadto podniesienie poziomu ochrony przed skutkami zmian klimatu i zagrożeń naturalnych.

O dotację maksymalnie 5 tys. zł, stanowiącą zarazem nie więcej niż 80 procent kosztów kwalifikowanych mogą starać się właściciele lub współwłaściciele  nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny , z wyłączeniem nieruchomości, dla których udzielono już dofinansowania z Programu Priorytetowego „Moja Woda”.

Dofinansowanie można wydać na systemy gromadzące deszczówkę lub wody roztopowe w obrębie danej posesji. Dotyczy to zakupu, montażu, budowy i uruchomienia instalacji. Z dotacji można kupić m.in. przewody odprowadzające i filtracyjne, instalację rozsączającą, zbiornik retencyjny lub filtracyjny i inne.

Nabór wniosku potrwa przez cały czas działania programu, czyli do końca maja 2024 roku.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Dotacje dla mieszkańców na zagospodarowanie deszczówki”

  1. Manski pisze:

    A ja głupi byłem i już w 2000 roku wykopałem studzienki chłonne do wprowadzania deszczówki w grunt . Na własny koszt to zrobiłem , a teraz mógłbym zgarnąć 5 tys . Zamiast tego w nagrodę miałem kontrole z ZWIK czy nie odprowadzam deszczówki do kanalizacji .

  2. Celafon pisze:

    Jak to mawiał klasyk: nadgorliwość gorsza od faszyzmu ;)

  3. Maciej pisze:

    A czy na zbiorniki do 300 l ( beczki podłączone do rynny) będą dotacje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.