reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

25

05 2023

Doświetlenie 22 przejść dla pieszych czeka na głosy w ramach budżetu obywatelskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayDoświetlenie 22 przejść dla pieszych czeka na głosy w ramach budżetu obywatelskiego - Grodzisk News


Trwa głosowanie na projekty inwestycji, które mają szanse zostać zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tzw. puli podregionalnej na głosy czeka propozycja doświetlenia 22 przejść dla pieszych w sąsiedniej gminie Brwinów. Co ważne, wszystkie znajdują się w ciągu ruchliwych dróg wojewódzkich, także w ciągu trasy 719.


Warto zatem zagłosować. Projekt nosi numer 134 i tytuł „Doświetlone przejścia – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wojewódzkich w Brwinowie, Czubinie, Domaniewie, Kaniach i Otrębusach”. W grę wchodzi kasa na doświetlenie aż 22 przejść. Kierowcy nie zawsze mogą zauważyć z daleka pieszych wchodzących na jezdnię. Dla lepszego bezpieczeństwa trzeba zadbać o lepsze oświetlenie przejść!

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Wszyscy bez wyjątku mamy tendencję do utyskiwania: „mogliby to wreszcie zrobić” – zauważa burmistrz Arkadiusz Kosiński. – Dzisiaj role się odwracają i to ja zaczynam narzekać, że niewielu z nas wykorzystuje niepowtarzalną okazję dołożenia swojej cegiełki do wykonania doświetlenia 22 przejść przez jezdnie dróg wojewódzkich oraz zastosowania aktywnego oznakowania przed przejściem przy tunelu – dodaje.

Poniżej czytelnik znajdzie listę przejść dla pieszych, które obejmuje projekt nr 134:
Domaniew i Domaniewek
– łącznie cztery przejścia: w rejonie ul. Małego Księcia, posesji 18 i 50, a także skrzyżowania z ul. Gołaszewską
Kanie
– łącznie trzy przejścia przez ulicę Warszawską, czyli DW nr 719: w rejonie fabryki L’Oreal oraz skrzyżowań z ul. Nadarzyńską i Zaściankową (przy sklepach Biedronka i Dino)
Otrębusy
– łącznie sześć przejść: dwa na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich: Warszawskiej/Natalińskiej/Pszczelińskiej, przy ul. Wiejskiej w rejonie Toeplitzówki oraz dwa przy ul. Karolińskiej.
Czubin
– trzy przejścia w rejonie posesji nr 1, 3 i 4 oraz przy Domu Pomocy Społecznej
Brwinów
– sześć przejść przez ul. Pszczelińską: między ul. Wspólną i ul. Peronową, przy ul. Kraszewskiego, Granicznej, Piastowskiej, Pedagogicznej i Wiosennej.

Głosować można przez stronę https://bom.mazovia.pl/glosowanie. Doświetlenie 22 przejść znajduje się w puli podregionalnej jako projekt nr 134. Oddanie głosu należy potwierdzić SMS-em. Za zgodą swoich rodziców/opiekunów mogą głosować również osoby niepełnoletnie. Głos można oddać jednorazowo, do 18 czerwca.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.