TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

04 2022

Dlaczego pocimy się pod wpływem stresu?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Dlaczego pocimy się pod wpływem stresu? - Grodzisk News


Pot to naturalny element naszej fizjologii. Co więcej, jest niezbędny, aby zagwarantować równowagę i zdrowie naszego organizmu, zapobiegając chociażby przegrzaniu. Niestety jednocześnie może przysporzyć nam wiele problemów i stanowić powód do wstydu. Pocimy się z różnych powodów. Może to być wysiłek fizyczny, wysoka temperatura czy stres wywołany różnymi sytuacjami. Jak sprawić, by nadmierne pocenie się przestało stanowić dla nas problem? Rozwiązaniem jest skuteczny antyperspirant. Dowiedz się więcej.


Dlaczego się pocimy?
Pocenie się to naturalny proces, który występuje u każdego, bez względu na wiek czy płeć. Wydzielany przez gruczoły potowe pot reguluje temperaturę naszego ciała, szczególnie podczas letnich upałów czy wysiłku fizycznego. Pocenie się to także jeden z objawów mający miejsce przy gorączce. Nasz organizm może pocić się pod wpływem spożycia pikantnej potrawy czy też w wyniku noszenia sztucznych i nieprzewiewnych ubrań. Na co dzień jednak ilość potu wydzielanego przez gruczoły potowe nie powinna sprawiać nam trudności. Jeśli taka sytuacja ma miejsce i się utrzymuje, powinniśmy przyjrzeć się temu bliżej. Może się bowiem okazać, że nadmierne pocenie się to objaw poważnej choroby.

Pocenie się pod wpływem stresu – skąd się bierze?
W obecnych czasach stres to niestety nieodłączny towarzysz naszego życia. Rozmowa o pracę, ważne wystąpienie, egzamin, spotkanie ze znajomymi czy nawet uroczystość – każda z tych sytuacji może okazać się dla nas stresująca. W takich momentach przyspiesza nam tętno, podnosi się poziom adrenaliny, a gruczoły potowe zaczynają bardzo intensywnie pracować. W naszym organizmie możemy wyróżnić dwa rodzaje gruczołów potowych: ekrynowe i apokrynowe. Za pocenie się pod wpływem stresu odpowiadają przede wszystkim gruczoły apokrynowe, które zlokalizowane są pod pachami. 

Jak sprawić, by przestało to stanowić dla nas problem? Przede wszystkim niezbędny jest skuteczny antyperspirant. Oprócz tego warto unikać czynników, które mogą zwiększać aktywność gruczołów potowych jak:
– spożywanie ostrych i pikantnych potraw;
– noszenie ciasnych i nieprzewiewnych ubrań;
– brak właściwego nawodnienia organizmu;
– używanie nieodpowiednich kosmetyków.

Jak znaleźć skuteczny antyperspirant?
Odpowiedni kosmetyk to podstawa skutecznej walki z potem. Niestety bardzo często zdarza się, że pomimo jego aplikacji problem nie ustępuje. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo możliwe, że korzystamy z kosmetyku, którego działanie dotyczy innego problemu. Najczęstszym jest wybieranie dezodorantu na problemy z nadpotliwością. Pamiętaj, jeśli Twoim problemem jest nadmiar wydzielanego potu, sięgnij po antyperspirant. To produkt, którego zadaniem jest tymczasowe zwężenie gruczołów potowych. Oczywiście jest to sytuacja odwracalna – kosmetyk łatwo zmyć pod prysznicem.

Skuteczny antyperspirant przyniesie nam najwięcej korzyści, jeśli będziemy używać go zgodnie z zaleceniami. Powinien być stosowany na noc, na czystą i suchą skórę. W innym wypadku może być nieefektywny lub spowodować podrażnienia skóry. 

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.