TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

05

10 2020

Deszczówka zalewa mieszkańców


Grodzisk News


Deszczówka zalewa mieszkańców - Grodzisk News


Część mieszkańców osiedla w Książenicach po większych ulewach doświadcza zalewania przez deszczówkę nie tylko lokalnych dróg, ale też i ich posesji. Burmistrz Grzegorz Benedykciński zapewnia, że sytuacja niebawem się poprawi.


reklama Grodzisk mazowiecki

Wczoraj nad naszym powiatem przeszła gwałtowna ulewa. Część ulic i chodników zamieniło się w rzeki, ale na szczęście opady dość szybko ustały. Niestety, każdy większy deszcz to problem dla części mieszkańców książenickiego osiedla. ? Dzień dobry. Jestem mieszkańcem Osiedla Książenice. Od dłuższego czasu borykamy się z problemem dróg. Są one dziurawe i po każdym dużym deszczu powstają gigantyczne kałuże. Lokalni włodarze nie reagują na nasze prośby naprawy. Może, gdy media zainteresują się tematem, to sprawa naprawy dróg ruszy. Najgorsza sytuacja jest na ul. Koncertowej od Młodzieńczej oraz na ul. Cichociemnych ? napisał nam Piotr. Burmistrz Grodziska zapowiada poprawę sytuacji w tamtym rejonie. ? Oczywiście reagujemy na zgłoszenia naszych mieszkańców. Akurat m.in. w ul. Cichociemnych lada chwila będzie budowana kanalizacja. Gdy będzie ona gotowa, wtedy będzie możliwa modernizacja drogi. Jeżeli zrobilibyśmy to teraz, to i tak za chwilę trzeba by było to rozwalić ze względu na budowę kanalizacji właśnie. Nie miałoby to więc większego sensu ? mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński. ? Wykonawca niebawem rozpocznie prace związane z kanalizacją, w tamtym rejonie możemy na razie tylko nieco poprawić sytuację. Gdy prace się zakończą będziemy w miarę możliwości modernizować te drogi ? dodaje włodarz.

https://youtu.be/XaFtcFeIye8

💬︎   dodaj komentarz

No tak oczko w głowie Burmistrza, to coś zrobi. A mnie, kiedy narzekałem na zalewaną, słabo utwardzoną drogę powiedział - a po coś się pan wyprowadził tak daleko od asfaltu - a mieszkam pod samym Grodziskiem....

Hubert
05-10-2020 17:23

Ulica Rusałki - po większej ulewie garaże zawsze są zalane. Według opinii inspektoratu ?burzówka? spełnia normy. Może i spełnia pod względem formalnym, lecz życie pokazuje zupełnie coś innego. 3 bloki są regularnie zalewane, ale normy są zachowane... osiedle z drogą wybrukowaną i instalacjami. Tracą tylko mieszkańcy... Coś można zrobić w tym temacie Panie Burmistrzu?

Adrian
05-10-2020 19:01

Na skrzyżowaniu ul. Sopranowej z ul. Koncertową trochę jeszcze poczekamy na kanalizację bo według obecnych planów inwestycyjnych w tym rejonie conajmniej do końca 2021 nie jest nic planowane. A wystarczyło by trochę dobrej woli oraz poczucia odpowiedzialności za mienie które jest w posiadaniu gminy i problem można byłoby rozwiązać w kilka dni poprzez przywrócenie drożności studzienki kanalizacyjnej, która jest w tamtych rejonach. Niestety przez bezmyślność osób wykonujących pseudo naprawy, stan na w/w skrzyżowaniu jest tragiczny a ilosc przebitych opon zwiększa się sukcesywnie. Teraz jeszcze rozkopią ul. Cichociemnych i ciekawe w jaki sposób będzie można dostać się do swojej posiadłości. Kiedy Pan Burmistrz ma zamiar odwiedzić osiedle bo według wcześniejszych zapowiedzi miał to zrobić i zobaczyć jak się żyje mieszkańcom gminy Grodzisk Mazowiecki

Mieszkanka Osiedla
05-10-2020 19:15

pokaż wszystkie komentarze (34)

reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.