05 10 2020

Deszczówka zalewa mieszkańców

05.10.2020, godz.: 17:15
Deszczówka zalewa mieszkańców
Fot. Czytelnik Piotr

Część mieszkańców osiedla w Książenicach po większych ulewach doświadcza zalewania przez deszczówkę nie tylko lokalnych dróg, ale też i ich posesji. Burmistrz Grzegorz Benedykciński zapewnia, że sytuacja niebawem się poprawi.

Wczoraj nad naszym powiatem przeszła gwałtowna ulewa. Część ulic i chodników zamieniło się w rzeki, ale na szczęście opady dość szybko ustały. Niestety, każdy większy deszcz to problem dla części mieszkańców książenickiego osiedla. – Dzień dobry. Jestem mieszkańcem Osiedla Książenice. Od dłuższego czasu borykamy się z problemem dróg. Są one dziurawe i po każdym dużym deszczu powstają gigantyczne kałuże. Lokalni włodarze nie reagują na nasze prośby naprawy. Może, gdy media zainteresują się tematem, to sprawa naprawy dróg ruszy. Najgorsza sytuacja jest na ul. Koncertowej od Młodzieńczej oraz na ul. Cichociemnych – napisał nam Piotr.

Burmistrz Grodziska zapowiada poprawę sytuacji w tamtym rejonie. – Oczywiście reagujemy na zgłoszenia naszych mieszkańców. Akurat m.in. w ul. Cichociemnych lada chwila będzie budowana kanalizacja. Gdy będzie ona gotowa, wtedy będzie możliwa modernizacja drogi. Jeżeli zrobilibyśmy to teraz, to i tak za chwilę trzeba by było to rozwalić ze względu na budowę kanalizacji właśnie. Nie miałoby to więc większego sensu – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Wykonawca niebawem rozpocznie prace związane z kanalizacją, w tamtym rejonie możemy na razie tylko nieco poprawić sytuację. Gdy prace się zakończą będziemy w miarę możliwości modernizować te drogi – dodaje włodarz.

💬︎ 34

Dodaj Komentarz

34 odpowiedzi na “Deszczówka zalewa mieszkańców”

 1. Hubert pisze:

  No tak oczko w głowie Burmistrza, to coś zrobi. A mnie, kiedy narzekałem na zalewaną, słabo utwardzoną drogę powiedział – a po coś się pan wyprowadził tak daleko od asfaltu – a mieszkam pod samym Grodziskiem….

 2. Adrian pisze:

  Ulica Rusałki – po większej ulewie garaże zawsze są zalane. Według opinii inspektoratu „burzówka” spełnia normy. Może i spełnia pod względem formalnym, lecz życie pokazuje zupełnie coś innego. 3 bloki są regularnie zalewane, ale normy są zachowane… osiedle z drogą wybrukowaną i instalacjami. Tracą tylko mieszkańcy… Coś można zrobić w tym temacie Panie Burmistrzu?

 3. Mieszkanka Osiedla pisze:

  Na skrzyżowaniu ul. Sopranowej z ul. Koncertową trochę jeszcze poczekamy na kanalizację bo według obecnych planów inwestycyjnych w tym rejonie conajmniej do końca 2021 nie jest nic planowane. A wystarczyło by trochę dobrej woli oraz poczucia odpowiedzialności za mienie które jest w posiadaniu gminy i problem można byłoby rozwiązać w kilka dni poprzez przywrócenie drożności studzienki kanalizacyjnej, która jest w tamtych rejonach. Niestety przez bezmyślność osób wykonujących pseudo naprawy, stan na w/w skrzyżowaniu jest tragiczny a ilosc przebitych opon zwiększa się sukcesywnie. Teraz jeszcze rozkopią ul. Cichociemnych i ciekawe w jaki sposób będzie można dostać się do swojej posiadłości. Kiedy Pan Burmistrz ma zamiar odwiedzić osiedle bo według wcześniejszych zapowiedzi miał to zrobić i zobaczyć jak się żyje mieszkańcom gminy Grodzisk Mazowiecki

 4. grodziszczanka pisze:

  Zadłużenie do jakiego burmistrz i jego ekipa doprowadzili gmine oraz pusta kasa nie pozwalaja na zrobienie czegokolwiek. Moze nawet w przypadku Ksiazenic. Samo odwodnienie ulic oraz ogolny stan drog to popis nowego szefostwa zarzadu drog gminnych w urzedzie miejskim. Pan naczelnik i jego zastepca podibnie radza sobie ze wszystkim. Brak kompetencji to motto urzedu miejskiego za rzadow tej ekipy.

 5. Kuba pisze:

  Serio Cichociemnych nie można, Koncertowej też nie można? Od poczatku roku jest skanalizowana i? Ściema. Nic nie robi się tutaj z drogami. Gmina reaguje w ślimaczym tępię i przysyła rownarke która przepycha dziury w dziury. Cała robota gminy.

 6. Marcin pisze:

  Identyczna sytuacja jest w Czarnym Lesie na części segmentów. Wielokrotnie tu interweniowała Straż Pożarna i wypompowywała z ulic wodę która w wielu miejscach sięgała do kolan i zalewała stojące samochody. Tu też burmistrz zapewniał, że pochyli się nad problemem ale zostało tylko na pochylaniu się. Gmina nie robi nic w temacie wody deszczowej zalewającej posesje. Dodatkowo w Czarnym Lesie jest instalacja która powinna odprowadzać wodę deszczową z ulic tylko nikt o to nie dba i cała instalacja jest nie drożna od lat. W tym roku ZWiK podpisał z Gminą umowę na konserwacje tej instalacji ale do tej pory nic nie zostało zrobione. Pan dyrektor ZWiK w jednej z rozmów z mieszkańcami Czarnego Lasu stwierdził, że jego firma nie będzie zajmowała się czyszczeniem takiej instalacji na wsi. W jakim celu w takim razie podpisana została taka umowa? Czyżby tylko po to żeby na koniec roku zainkasować 120tyś zł netto za nie wykonaną pracę? Czyżby tylko miasto Grodzisk istniało. Czy mieszkańcy okolicznych wsi nie płacą podatków z których miasto korzysta?

 7. Denzel pisze:

  ‚Wykonawca’ kanalizacji strasznie rozrył koncertową i ruszył dalej na Wiolinową i Marylskiego obecnie przy deszczowej pogodzie nie ma jak suchą stopą przejść, wszędzie błoto. Tam gdzie kostka była ułożona wychodzą straszne nierówności. Zastanawiam się czy nie powinno się tych dziur np na koncertowej czy cichociemnych (że o rozwalonych płytach betonowych nie wspomnę) na Policję bo po wjechaniu w taką dziurę anwet przy prędkości 40km na godzinę do naprawy jest albo coś w zawieszeniu albo przynajmniej koło. Niech właściciel drogi płaci

 8. gosc pisze:

  Porada dla mieszkanców Książenic i wielu innych dzielnic / części gminy. Chyba należy po prostu pozwać gminę do sądu – może pozew zbiorowy. Ubiegać się o odszkodowania i z drugiej strony podważyć płacenie podatków gruntów i od nieruchomości (nomem omen jednych z najwyższych w okolicy – pytanie za co? Na utrzymanie tej sitwy…?!!!). W kwestii dróg i ich odwodnień nie robią nic. Kłania się szefostwo ZDG w urzędzie miejskim – a niektórzy na byłego szefa narzekali, tymczasem nowy naczelnik i jego zastępca dopiero pokazali jak może być… Jak źle może być :) Za nic nieodpowiedzialni, niczego nie wiedzą, wszystko OK , a jeśli jakimś cudem nawet nie, to to nie ich wina :) Drugie rozwiązanie, poza sądem – może należy wreszcie zastanowić się przy najbliższych wyborach. Naprawdę może być inaczej, a droga do tego otwiera się przy głosowaniu. Grodzisk nie jest skazany na Benka i jego ekipę – problem w tym, że rozsądnej alternatywy dotychczas było brak. Do wyborów 3 lata, może ktoś rozsądny się w końcu zdecyduje. Dobrego dnia wszystkim.

 9. Charlie pisze:

  Od lat nie poradzono sobie z zalewaniem skrzyżowania Sienkiewicza i Montwila . Po dużych deszczach cały Grodzisk nie jest przejezdny. Piszecie o ul Rusałki a deptak w samym centrum tonie . Tak więc nie sądzę aby poradzono sobie z mniejszymi podległymi miejscowościami jak Książenice czy Czarny Las. Im więcej wybrukowanej nawierzchni tym większy problem z przepustowością nawierzchni. A jak widać tereny zielone , działki , które miały zabudowę jednorodzinna w dużej mierze zabetonowane zostały po najmniejszy cm., drzewa które zachowują wilgoć ale też dobrze „odciągają” nadmiar wody idą pod topór nawet w czasie ochronnym. Widać to szczególnie wjeżdżając od strony Milanówka. Tak więc po tym gospodarowaniu z toporem w ręku wiele pokoleń będzie miało problem, jeśli wczesnie się nie otrząśnie i nie zacznie myśleć o przeszłości .

  • Adrian pisze:

   Ale tego ciemny lud za cholere. Ie może zrozumieć. Chcą miec łysy beton i hiper instalacje kanalizacyjne na duże ulewy. Wiecu państwo z domków deweloperskich, którym nawciskano kitu jak to pięknie będzie. Zero pomyslunku ze betonowanie i wycinka drzew prowadzi dokładnie do tego, z czyn teraz muszą się zmagać.

 10. anonim666 pisze:

  Może Pan Burmistrz powinien codziennie przez miesiąc pokonywać trasę do ratusza po książenickich autostradach na osiedlu to szybko by się zorientował, że tutaj nie da się normalnie żyć. Mam nadzieję, że wyborcy zrewanżują się taką samą ignorancją i brakiem zainteresowania podczas wyborów.

  • Legionista pisze:

   Płonne nadzieje. Pan Burmistrz Grzegorz zapowiedział, ze nie będzie już 8., 9. i 10 kadencji. Zapewnił, że skończy na 7., tej obecnej. Więc zapowiadana słodka zemsta na nim nie ma szans powodzenia. Limit na drogi w Książenicach wyczerpała Akademia Nieudaczników w Urszulinie.

 11. Kaja pisze:

  Czarny Las identyczna sytuacja. Wielkie bajoro tuż na wjeździe do nowej świetlicy, dzieci nie mają jak dojść na zajęcia, chyba że wejdą po kolana w wode, drugie bajoro na drodze dojazdowej „głównej” do trasy na Grodzisk. Płyty w Janinowie które niszczą nam regularnie zawieszenie. No burmistrz się pochyla od lat nad problemami drogi/odwodnienia i nic z tego nie wynika. Tyle w temacie, a podatki płacimy niemałe.

 12. Rodowity Grodziszczanin pisze:

  Czarny las wybudowany na bagnach i nieużytkach, osiedle Książenice w szczerym po PGRowskim polu ,osiedla które istnieją od kilkunastu lat góra a same żale macie i jeszcze śmiem twierdzić że duża część z ich mieszkańców nadal zameldowana na wioskach w Świętokrzyskiem i pod Radomiem.. same żądania wysuwacie a było zwyczjnie zastanowić się gdzie kupujecie swoje bliźniaczki i szeregowce… tyle w temacie..

  • Marcin pisze:

   Widzę że ma Pan jakiś wewnętrzny ból tylko czym spowodowany? Nie stać Pana na działkę w tych okolicach? zazdrości Pan ludziom którzy się dorobili na budowie i sprzedaży działek w tych terenach?
   Ludzie się wprowadzili, kupili działki płacą podatki więc dlaczego nie mogą mieć prawa do normalnych warunków?

  • Michu pisze:

   Popieram w 100%, najpierw kupują tańsze działki w polu, a później zdziwieni i roszczeniowi.

 13. Oldboj pisze:

  Sztos. Kajaki kupcie dzieciaki atrakcje będą miały a wy się poczujecie jak w ’89

 14. vito pisze:

  „Burmistrz Grzegorz Benedykciński zapewnia, że sytuacja niebawem się poprawi”.

  Jak pan Burmistrz mówi, to wie co mówi. Zapewne ma na myśli, że już niedługo zima, a zima pada śnieg. Śnieg nie zalewa ulic, tylko na nich zalega. Ponadto, nikt nie powiedział, że ciągle ma padać deszcz w tak dużych ilościach. Będą padać drobne deszcze i sytuacja się poprawi. Cala nadzieja w matce naturze, Pan Burmistrz ma ważniejsze sprawy na głowie niż zalewanie ulic miast i wsi przez wody opadowe. Już niedługo kongres upadłego PSL (sztandar wyprowadzić), a hala jeszcze niegotowa.

 15. Anonim pisze:

  Domy należy budować w mieście. Jak budujecie się poza inrastruktura bo tanie działki to nie narzekajcie. To państwa wybór

 16. Mirmił pisze:

  Dam wam dobrą radę. Trzeba budować się tam gdzie ojcowie miasta mają swoje latyfundia. Wtedy całą infrastruktura będzie na top top.
  Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

  • Maniek pisze:

   To strzał w dziesiątkę. Po oć pan burmistrz buduje sobie nową rezydencję, odwiedź je się gdzie, kupcie działkę w pobliżu i będziecie mieć wszystko tip top.

  • Lemoniadowy Joe pisze:

   He he. Masz kolego rację. Ja się dowiedziałem u znajomych jak na grillu po wódzie ktoś się wygadał. Kupiłem tam ok. 1,5 arów działkę w 2015 r. I teraz jest 2 razy droższa bo infrastruktura zrobiona. No ale to był przypadek.

 17. logitec pisze:

  każdy tubulec wie ile lat ciężarówki zasypywały mokradła pod Maryninem i Książenicach by tam możnabyło postawić osiedle…
  śmiech, żałość i współczucie jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.