reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

12 2021

Decyzja w sprawie przebudowy stawu uchylona przez ministra. „Blokada inwestycji na kilka lat”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiDecyzja w sprawie przebudowy stawu uchylona przez ministra. „Blokada inwestycji na kilka lat” - Grodzisk News


Kolejny zwrot sytuacji w sprawie prawie rewitalizacji stawu w Leśnym Parku Miejskim w Podkowie Leśnej. Burmistrz Artur Tusiński poinformował kilka dni temu, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uchylił kolejną decyzję w sprawie przebudowy stawu. To zaś oznacza kolejną rozprawę sądową i blokadę inwestycji na kilka lat.


W październiku wojewódzki konserwator zabytków wydał wydał kolejny raz pozytywną decyzję zezwalającą na dokończenie przebudowy stawu w Parku Miejskim. I nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności. ze względu na interes społeczny.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– To oznacza, że już od dnia wydania decyzji możemy rozpocząć prowadzenie prac, nie czekając na jej uprawomocnienie. Instancja wyższa (minister) może uchylić rygor natychmiastowej wykonalności tylko w nadzwyczajnych przypadkach, a te nie mają miejsca - uzasadnienie konserwatora jest bardzo obszerne. Byłaby to tylko i wyłącznie decyzja polityczna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – pisał wtedy na blogu.

Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej. – 20 grudnia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uchylił kolejną decyzję w sprawie przebudowy stawu. Czeka nas rozprawa sądowa. Na wiele miesięcy/lat przebudowa została zablokowana – poinformował Tusiński.

– Sposób traktowania stron postępowania administracyjnego, dostępu do informacji (dla przeciętnego Kowalskiego dostęp do ministerstwa w obecnych czasach jest zamknięty) ilość „przypadkowych”, wręcz nieprawdopodobnych okoliczności, w trakcie tego i innych postępowań zmusza do sięgnięcia po inne środki prawne, w tym do poinformowania odpowiednich organów ścigania/kontroli. Kiedy nie są brane pod uwagę argumenty, merytoryka ustępuje kumoterstwu, a proces administracyjny ulega ręcznemu sterowaniu pozostają tylko sądy. Niestety, zawsze dzieje się to ze szkodą dla lokalnej społeczności – dodał.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.