TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

09 2021

Darmowe zabiegi dla grodziskich czworonogów z opóźnieniem. Muszą ponowić przetarg


Grodzisk News


foto: PixabayDarmowe zabiegi dla grodziskich czworonogów z opóźnieniem. Muszą ponowić przetarg - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do corocznej akcji podawania psom preparatów przeciwko wściekliźnie. Zadanie składać się będzie z dwóch etapów. Jeden to zabiegi dla czworonogów w mieście, a drugi – na wsiach. Akcja wystartuje jednak później, bowiem gmina musi ponowić przetarg.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Magistrat ogłosił przetarg, w którym wyłonić miała weterynarza, który zajmie się podawaniem preparatów czworonogom. Warunkiem skorzystania z zabiegów jest meldunek na terenie gminy. W mieście psy mają być przyjmowane w gabinetach weterynaryjnych, na wsiach w zorganizowanych punktach. W przypadku mniejszych miejscowości właściciel czworonoga zgłosi chęć skorzystania sołtysowi i uzgodni z nim konkretny termin.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwsze postępowanie nie przyniosło jednak rozstrzygnięcia, bo ceny ofert na obie części zadania przekraczały kwoty przeznaczone przez magistrat, czyli łącznie ponad 90 tys. zł. Trzeba zatem poczekać na powtórzenie przetargi.

Przypmnijmy. Akcja szczepień podzielona została na dwie tury. Pierwsza ma się rozpocząć od dnia podpisania umowy i potrwać maksymalnie 60 dni. Obejmuje w zasadzie wszystkie wsie w grodziskiej gminie. Są to zatem Adamowizna, Chlebnia, Chrzanów Duży, Chrzanów Mały, Czarny Las, Izdebno Kościelne, Izdebno Nowe, Mościska, Janinów, Kady, Kałęczyn, Kłudno Nowe, Kłudno Stare, Kłudzienko, Kozerki, Kozery, Kozery Nowe, Kraśnicza Wola, Książenice, Makówka, Marynin, Natolin, Odrano Wola, Opypy, Radonie, Szczęsne, Tłuste, Urszulin, Wężyk, Władków, Wólka Grodziska, Zabłotnia, Żuków-Adamów i Zapole.

Przewidziano łącznie 2,5 tysiąca szczepionek.

W drugiej turze szczepieniami będą objęte czworonogi z samego Grodziska, dla których przygotowanych będzie półtora tysiąca dawek. W mieście akcja potrwa 90 dni.

💬︎   dodaj komentarz

najważniejsze, że ratusz otworzyli sobie na czas

Lidia
21-09-2021 14:50

Muszą powtórzyć przetarg? Wig Dar nie wystartował...?

Zbyszek
21-09-2021 15:42
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.