reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

08 2022

Dalsza rewitalizacja Willi Waleria wciąż pod znakiem zapytania


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Piotr RemiszewskiDalsza rewitalizacja Willi Waleria wciąż pod znakiem zapytania - Grodzisk News


Po raz kolejny – tym razem do 12 sierpnia – Milanówek wydłużył termin składania ofert w przetargu na kolejny etap rewitalizacji Willi Waleria, która docelowo ma stać się interdyscyplinarnym miejscem edukacji kulturalnej. Ale kiedy to nastąpi – nie wiadomo. Zwłaszcza, że wpłynęło wiele pytań i wątpliwości od potencjalnych wykonawców.


Zagadnienia te dotyczyły m.in. kar umownych, rozliczeń, procedur odbiorowych, a nawet terminu realizacji inwestycji. Łącznie pytania firm budowlanych i odpowiedzi urzędu liczą 27 stron. Czy to dobry znak? Niekoniecznie. Tym bardziej, iż to już kolejne przesunięcie terminu rozstrzygnięcia przetargu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeśli jednak wykonawca zostanie wyłoniony przeprowadzi onm.in. osuszanie fundamentów, wymianę zabytkowej stolarki okiennej według wytycznych konserwatora, całkowicie zmodernizuje także instalację wodno-kanalizacyjną oraz inne instalacje wewnętrzne.

– Wyłoniony w drodze postępowania wykonawca zobligowany będzie do wykonania prac zgodnie z dokumentacją projektową i programami konserwatorskimi. Na rewitalizację Willi Waleria gmina pozyskała ponad osiem milionów złotych dofinansowania, dzięki czemu realizacja tak dużego projektu i ratowanie tak ważnego dla naszego miasta obiektu są możliwe – ocenia Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

Prace konserwatorskie miałyby się zakończyć do końca listopada 2023 roku.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.