reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

07 2022

Czujnik smogu dla szkoły w Żółwinie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plCzujnik smogu dla szkoły w Żółwinie - Grodzisk News


Już niebawem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żółwinie pojawi się czujnik smogu oraz tablica LED, na której będą wyświetlać się wyniki pomiarów.


Zestaw trafi do szkoły na terenie gminy Brwinów w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej „1200 czujników smogu”. Zgłosiło się do niego około 1700 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a szkoła w Żółwinie znalazła się w gronie wybrańców, do których trafi czujnik, a także pakiet materiałów interaktywnych na temat smogu. – Uczniowie będą mogli brać udział w zajęciach z wykorzystaniem cyfrowych materiałów, które będą udostępnione za pośrednictwem platformy e-learningowej eduESA. Lekcje będą dotyczyły ochrony czystości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu: przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zestaw pomiarowy ma się pojawić w nowym roku szkolnym. Na bieżąco będzie zbierał dane i przesyłał do centralnego serwera. Natomiast na tablicy przy szkole będzie wyświetlana aktualna wartość stężenia pyłu PM2,5. A czym jest ten pył? To drobny, zawieszony w powietrzu pył, który ma nie większą średnicę niż 2,5 mikrometra. Jest on groźny dla zdrowia, ponieważ ze względu na jego niewielki rozmiar może się przedostać bezpośrednio do krwiobiegu.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

w grodzisku jest jakis czujnik na budynku przedszķola Hałabały przy ul. Zondka (przy deptaku) i jesienią oraz zimą jest ciągle pomarańczowy i czerwony, jest w grodzisku takie powietrze, że dusi. Ja choruję na stany grypopodobne podchodzące pod astmę. Jak może być tu takie powietrze?!

Sławek
22-07-2022 17:32
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.