reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

05 2023

Cztery ulice do przebudowy w Grodzisku, dwie w Odrano-Woli


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayCztery ulice do przebudowy w Grodzisku, dwie w Odrano-Woli - Grodzisk News


W ramach dużego łączonego przetargu Grodzisk zamierza wyłonić wykonawcę lub wykonawców przebudowy czterech ulic w samym mieście oraz dwóch w Odrano-Woli. Zadanie obejmuje grodziskie ulice: Batorego, Maczka, Piękną i Andersa, a także odranowolskie: ul. Andersa i Grota-Roweckiego.


Zakres inwestycji jest spory, dlatego też grodziski magistrat dopuścił możliwość składania ofert cząstkowych: tylko na prace budowlane w Grodzisku lub jedynie w Odrano-Woli.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ze specyfikacji zamówienia dowiadujemy się szczegółów przebudowy dla każdej z dróg. I tak ul. Batorego zyska nową jakość na na odcinku od ul. E. Plater do granicy miasta i tak samo będzie z ul. Grota-Roweckiego w Odrano-Woli, gdyż stanowi przedłużenie ul. Batorego. Wykonawca pobuduje tam jezdnię z kostki betonowej na odcinku 330 metrów o szerokości pięciu metrów. Po jednej stronie pojawi się również chodnik dla pieszych. W ramach przebudowy w pasie drogi usunięte zostaną kolizje energetyczne, a także kolidujące drzewa.

Ulica Andersa również przebiega przez Grodzisk i Odrano-Wolę, w obu więc nawierzchnia zostanie zbudowana na nowo – na odcinku 190 metrów i będzie miała szerokość pięciu metrów. Po jednej stronie wybudowany zostanie chodnik. Dotychczasowa nawierzchnia zostanie zdemontowana.

Kolejną ulicą do budowy w Grodzisku będzie ul. Maczka. W tym przypadku specyfikacja zamówienia przewiduje budowę nawierzchni drogi o długości 230 metrów i szerokości pięciu i pół metra. Tu także wybudowany zostanie chodnik po jednej stronie ulicy.

Wreszcie grodziska ulica Piękna na odcinku 110 m pomiędzy na odcinku od ul. E. Plater do granicy miasta zyska nową nawierzchnię jezdni z kostki betonowej oraz jednostronnie chodnik. Przewidywana szerokość jezdni to ponownie pięć metrów.

Termin realizacji całej inwestycji wyznaczono do końca 2024 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

No i juz jest kolejna robota fla Wig- dar

Olka
16-05-2023 17:41

a tabletki wzięłaś?

Janek
16-05-2023 20:10

Olko, czy może Olku - współczuję Ci! Trzymam kciuki za powodzenie w terapii!

Babcia
16-05-2023 20:27

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.