16 03 2020

Cztery osoby w szpitalu z podejrzeniem COVID-19. Najnowszy raport grodziskiego sanepidu

16.03.2020, godz.: 16:05
Cztery osoby w szpitalu z podejrzeniem COVID-19. Najnowszy raport grodziskiego sanepidu
Fot. Pixabay

Grodziski sanepid opublikował najnowsze dane przedstawiające sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem. Rosną wszystkie wskaźniki, ale na szczęście z wyjątkiem tego najważniejszego – potwierdzonego przypadku zakażeniem COVID-19.

Najnowszy raport Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (PSSE) w Grodzisku Mazowieckim obrazuje stan na dziś na godz. 13.00. Wynika z niego, że 420 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, 119 osób objęto kwarantanną domową, a cztery osoby (jedna więcej niż wczoraj) są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. Na szczęście, jak na razie nie stwierdzono ani jednego przypadku osoby zakażonej wirusem z Chin.

Coraz szybciej rośnie jednak liczba potwierdzonych przypadków w innych regionach kraju. Obecnie w całej Polsce odnotowano 150 osób, które zaraziły się COVID-19 i w kolejnych godzinach ta statystyka prawdopodobnie znacznie wzrośnie. Ale minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował dziś, że ograniczenie kontaktu między ludźmi w ciągu najbliższych 7-10 dni będzie skutkowało ograniczeniem tempa rozprzestrzeniania się wirusa. Władze apelują więc, aby zostać w domach i wychodzić na zewnątrz tylko w razie konieczności.

Przypominamy, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.