reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

07 2024

Czas na remont – skąd wziąć pieniądze na odnowienie mieszkania?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Czas na remont – skąd wziąć pieniądze na odnowienie mieszkania? - Grodzisk News


Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które może odświeżyć wnętrze, zwiększyć komfort życia oraz podnieść wartość nieruchomości. Jednak, aby efekt był zadowalający, potrzebne są odpowiednie środki finansowe. Ile kosztuje remont i gdzie szukać oszczędności?


Według badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank 45 proc. ankietowanych Polaków deklaruje, że w tym roku planuje remont, a 53 proc. z tej grupy zamierza wydać na niego do 10 tys. zł. Taką gotówkę pozyskasz z oszczędności lub z dodatkowych źródeł. Jednym z rozwiązania może być pożyczka z Avinto. Jeśli kwota remontu przekracza Twoje możliwości warto poszukać oszczędności.

Ile kosztuje remont w Polsce?


Koszt remontu mieszkania zależy od wielu czynników, takich jak zakres prac, użyte materiały oraz lokalizacja. Oto przybliżone koszty remontu w Polsce w 2024 roku:
Remont podstawowy (malowanie, wymiana podłóg, drobne naprawy):
Cena: 500-1000 zł za m²
Przykład: Dla mieszkania o powierzchni 50 m² koszt wyniesie od 25 000 zł do 50 000 zł
Remont średni (modernizacja łazienki i kuchni, wymiana instalacji):
Cena: 1000-2000 zł za m²
Przykład: Dla mieszkania o powierzchni 50 m² koszt wyniesie od 50 000 zł do 100 000 zł
Remont generalny (przebudowa wnętrz, wymiana wszystkich instalacji, nowe wykończenia):
Cena: 2000-4000 zł za m²
Przykład: Dla mieszkania o powierzchni 50 m² koszt wyniesie od 100 000 zł do 200 000 zł

Skąd wziąć pieniądze na remont?


Oszczędności: Najbardziej oczywiste źródło finansowania. Jeśli masz wystarczające oszczędności, nie będziesz musiał się martwić o dodatkowe koszty związane z kredytem.
Kredyt hipoteczny: Można zaciągnąć kredyt hipoteczny na remont mieszkania. Banki oferują specjalne kredyty remontowe, które są korzystniejsze od standardowych kredytów gotówkowych.
Pożyczka gotówkowa: Jeśli potrzebujesz mniejszej kwoty, pożyczka gotówkowa może być szybkim rozwiązaniem. Pamiętaj jednak o wyższych kosztach związanych z oprocentowaniem.
Kredyt odnawialny: Jest to linia kredytowa powiązana z kontem bankowym, która pozwala na wielokrotne korzystanie z przyznanej kwoty kredytu.
Programy i dotacje: Warto sprawdzić, czy są dostępne programy rządowe lub lokalne, które oferują dofinansowanie na remonty, szczególnie te związane z poprawą efektywności energetycznej.

Gdzie szukać oszczędności na remoncie?


1. Zakup materiałów: Kupując materiały budowlane i wykończeniowe, szukaj promocji, wyprzedaży sezonowych oraz outletów. Internetowe sklepy często oferują lepsze ceny niż stacjonarne.
2. Samodzielna praca: Jeśli masz umiejętności i czas, niektóre prace możesz wykonać samodzielnie, np. malowanie ścian czy montaż paneli podłogowych.
3. Negocjacje z fachowcami: Negocjuj ceny i zakres usług z wykonawcami. Często można uzyskać rabaty przy większym zakresie prac.
4. Planowanie: Dokładne zaplanowanie remontu pozwala uniknąć niespodziewanych kosztów. Sporządź szczegółowy plan prac i trzymaj się budżetu.
5. Recykling i odnawianie: Zamiast kupować nowe meble, rozważ odnowienie starych. Możesz też poszukać używanych materiałów budowlanych w dobrym stanie.

Remont mieszkania to poważne przedsięwzięcie wymagające odpowiednich środków finansowych. Przed rozpoczęciem prac warto dokładnie zaplanować budżet i znaleźć najlepsze źródło finansowania. Zastosowanie się do powyższych wskazówek pomoże w znalezieniu odpowiednich fachowców i oszczędności, co pozwoli cieszyć się odnowionym wnętrzem bez nadmiernych wydatków.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.