18
11 2024
Adam Fabisiewicz Grodzisk News
18.11.2024, godz. 16:37
Grodzisk lubi być przestrzenią szeroko pojętej kultury, chętnie gości lub organizuje wydarzenia niejednokrotnie wymykające się nurtowi głównemu, ale niezwykle barwne. W najbliższą sobotę, 23 listopada już po raz ósmy odbędzie się Festiwal Mięty Pole.
Sami jego organizatorzy podkreślają, że Mięty Pole to święto muzyki eksperymentującej, przestrzeń spotkań różnych nurtów muzycznych. To wyczarowywanie nieoczywistych mikstur i wywoływanie swoistego ducha, który zabierze nas w podróż po jedynej wyspie w całości porośniętej miętą.
Areną festiwalu będzie grodziska Mediateka. A kto wystąpi na scenie? Spójrzmy na zestawienie zaproszonych artystów.
18.00 – SUCZY NAPAR
Debiutancki podwójny singiel polskiego dziewczyńskiego składu Suczy Napar. Trochę ballada, trochę noise, trochę syreny, a trochę kuyavian-pomeranian staccato doom pony-grindcore.
Z wywieszonym językiem przykładamy rękę do skroni. Zerwany chart i serce na dłoni. Szczekamy syrenią pieśń nad oceanem, spienione bałwany robią bulubulu.
Paulina Kalinowska - cytra, sampler, perkusja, głos
India Sadowska - elektronika, wiolonczela, głos
Patrycja Pączkowska - gitara basowa, flet, głos
Więcej informacji TUTAJ.
19.00 – NONSANTO – więcej o zespole i jego twórczości TUTAJ
19.45 – KRZTA – to rockowo-metalowy zespół, któremu nieobce są elementy folku pod różnym postaciami. Kapela powstała w Olsztynie, a tworzą ją Andrzej Postek – perkusja; Kuba Kamiński – bas; Kamil Błażewicz – wokal. Więcej o zespole TUTAJ.
21.00 – HIZBUT JÁMM – zespół prowadzony przez gitarzystę i kompozytora Raphaela Rogińskiego. Hizbut Jámm tworzą muzycy z różnych miejsc i o różnym pochodzeniu muzycznym. Oprócz Rogińskiego w jego skład wchodzą wokalista i gitarzysta Mamadou Ba, grający na korze Noums Dembele oraz perkusista i perkusjonista Paweł Szpura.
„Hizbut Jámm narodził się w innym świecie, przed pandemią i wojnami” – wyjaśnia Rogiński. – Nazwę naszego zespołu można przetłumaczyć jako "Braterstwo dla pokoju" i zamierzamy wykonywać naszą muzykę w imię współistnienia. Podczas pandemii nie mogliśmy grać na żywo, więc poświęciliśmy ten czas na pracę nad naszym debiutanckim albumem. To, co wcześniej mogło być postrzegane jako odległe kwestie, nagle stało się bardzo znajome, a w wyniku tych wydarzeń nasze intencje stały się bardziej ukierunkowane. Tworzymy przestrzeń, w której wszyscy mogą być razem – dodaje. Więcej o zespole TUTAJ.
ZOBACZ TEŻ
Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.