23 11 2015

Ćwiczenia jak prawdziwe

23.11.2015, godz.: 12:05
Ćwiczenia jak prawdziwe
fot. KPP Grodzisk/OSP Grodzisk

Zderzenie trzech samochodów, pięć rannych osób, dwie z nich zakleszczone w pojeździe. W akcji ratowniczej biorą udział służby medyczne, policjanci i strażacy. To na szczęście tylko scenariusz piątkowych ćwiczeń, a nie prawdziwe wydarzenia. Takowe mogą jednak mieć miejsce, dlatego grodziskie służby wspólnie ćwiczyły, jak sprawnie działać w sytuacji kryzysowej. Inscenizacja wyglądała naprawdę efektownie.

W piątkowe przedpołudnie w Grodzisku rozległy się syreny alarmowe? Powód wspólne ćwiczenia ratownicze policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego na ul. Chrzanowskiej. Tam właśnie doszło do sytuacji zagrażających życiu i potrzebne było przeprowadzenie szeroko zakrojonych działań. Jednym z elementów była akcja ratownicza podczas katastrofy drogowej. Po zderzeniu 3 samochodów ucierpiało co najmniej 5 osób, dwie z nich były zakleszczone w pojeździe, dodatkowo na jezdnię wyciekały płyny samochodowe.

– W tym elemencie ćwiczeń ratowniczych uczestniczyli strażacy, policjanci, strażnicy miejscy i ratownicy medyczni. Ich celem było doskonalenie współpracy wszystkich służb, które podejmują działania w sytuacji kryzysowej. Cała akcja była przeprowadzana w rzeczywistym czasie, aby ćwiczone czynności były realizowane w warunkach najbardziej możliwych do wystąpienia. Po ćwiczeniach wszyscy uczestnicy podsumowali działania, uznając je za udane i bardzo potrzebne – poinformowała st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Jak przebiegały ćwiczenia? Zobaczcie sami.

fot. KPP Grodzisk/OSP Grodzisk

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata