reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

29

05 2023

CPK: Przetargi na przygotowawcze prace na liniach kolejowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CPKCPK: Przetargi na przygotowawcze prace na liniach kolejowych - Grodzisk News


Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła przetarg na prace przygotowawcze dla pierwszych linii Kolei Dużych Prędkości: Warszawa – CPK – Łódź oraz Łódź – Sieradz – Wrocław. Kolejne trzy postępowania zostaną ogłoszone już niebawem.


CPK szuka firm, które w ciągu najbliższych ośmiu lat na podstawie umów ramowych będą realizować prace przygotowawcze przy budowie dwóch linii Kolei Dużych Prędkości z Warszawy do Łodzi oraz z Łodzi do Wrocławia. Będą to dwie kluczowe części planowanej KDP. Zamówienie dotyczy łącznie 340 km kolejowych tras. Ich budowa w przyszłości pozwoli na przejazd pociągów z prędkością do 250 km/h.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co wchodzi w zakres prac przygotowawczych? Roboty rozbiórkowe wraz z pracami towarzyszącymi (m.in. zgłoszenia wykonania w oparciu o projekty, uzyskania zgód administracyjnych i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej), rozpoznanie podłoża budowlanego wraz z opisem metodyki badań gruntowych i modelem geologicznym oraz wycinkę drzew i krzewów oraz prace porządkowe, m.in. karczowanie karpin i frezowanie pni wraz z zagospodarowaniem biomasy.

Do tego zadania zostanie wyłonionych aż 75 firm. W ramach pierwszego już ogłoszonego przetargu na roboty rozbiórkowe CPK wybierze 30 firm. W postępowaniu na rozpoznanie geologiczne zostanie wyłonionych 15 oferentów, a na wycinki kolejnych 30. Pakiet przetargów domknie czwarte postępowanie – na nadzór archeologiczny.

– Pierwsze roboty w ramach zawartych umów ramowych powinny rozpocząć się zgodnie z harmonogramem już w tym roku. Najpierw dla szprychy nr 9 na odcinku Warszawa – CPK – Łódź, z którego pasażerowie mają zacząć korzystać w 2028 r. wraz z uruchomieniem I etapu lotniska. Liczymy na wyłonienie w przetargach doświadczonych wykonawców, którzy sprawnie przygotują teren budowy dla linii kolejowych – mówi Marek Langer, dyrektor Biura Realizacji Podprogramu Kolejowego CPK.

Zakładana maksymalna wartość trzech pierwszych kontraktów to łącznie ok. 280 mln zł netto.

CPK: Przetargi na przygotowawcze prace na liniach kolejowych - Grodzisk Newsfoto: CPK


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A kiedy wysiedlenia pod kolej?

Bambik
30-05-2023 13:31

Ale dziadostwo tą kolej. Ile zniszczonej ziemi. Masakra. Będzie przetarg to i pod stołem pośrednicy zarobią. Tak odbywają się przetargi.

Tymek
15-06-2023 07:00
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.