TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

07 2022

CPK: Przetarg na inżyniera kontraktu rozstrzygnięty


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plCPK: Przetarg na inżyniera kontraktu rozstrzygnięty - Grodzisk News


Kolejny ważny przetarg spółki Centralny Port Komunikacyjny rozstrzygnięty. Wyłoniono inżyniera kontraktu dla inwestycji kolejowych i podpisano umowy ramowe z 20 wykonawcami.


Ostatnio informowaliśmy o tym, że spółka CPK rozstrzygnęła przetarg na projektowanie inwestycji kolejowych, a szacowana wartość kontraktu to około 7 mld zł więcej tutaj. Jednak to nie jedyne zakończone postępowanie przetargowe w ostatnim czasie – W ramach przetargu na tzw. inżyniera kontraktu spółka wyłoniła i podpisała umowy ramowe z 20 wykonawcami. – Nadzór inwestorski jest niezbędny do realizacji inwestycji kolejowych CPK na najwyższym, europejskim poziomie. Pełniący tę funkcję inżynier kontraktu to podmiot, który działa w imieniu spółki, zarządzając kontraktem i sprawując m.in. pieczę nad opracowaniem dokumentacji, technicznym wykonaniem robót oraz ich jakością na wszystkich etapach inwestycji. Umowa ramowa obejmuje również zastępstwo inwestorskie w trakcie prac budowlanych, odbiór, przekazanie do użytkowania, etap rozliczenia inwestycji oraz – opcjonalnie – wsparcie w czasie rękojmi i gwarancji. Wśród wyłonionych firm znalazły się podmioty m.in. z Polski, Francji i Korei Południowej – informuje CPK.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wybrane firmy na mocy tej umowy ramowej będą mogły się ubiegać o realizację poszczególnych zadań cząstkowych przy budowie linii kolejowych. Znacząco ma to przyspieszyć wybór wykonawców.

Wśród wybranych podmiotów są 23 firmy (w tym trzy konsorcja) m.in.: INKO Consulting, AECOM Polska, SAFEGE, Biuro Realizacji Inwestycji KOLTECH Inwestor, Transprojekt Gdański– Lider Konsorcjum, Systra, Ayesa Polska, DTŚ, BBF   – Lider Konsorcjum i IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo, TPF, DOHWA ENGINEERING i Korea National Railway, Egis Poland, FONON, Firma Menadżersko – Konsultingowa KOLMEN, Sweco Polska oraz ECM Group Polska.

Szacunkowa wartość kontraktu to 2,5 mld zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.