TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

06 2022

CPK: Przetarg na głównego projektanta inżynierii lądowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayCPK: Przetarg na głównego projektanta inżynierii lądowej - Grodzisk News


Kolejny etap w realizacji Portu Solidarność, który ma powstać na terenie gminy Baranów. Spółka CPK ogłosiła przetarg na wykonanie projektu m.in. dróg startowych, kołowania, płyt postojowych.


Wokół budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego dużo się dzieje – obecnie prowadzone są konsultacje w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko tutaj, a niedawno podano dokładną lokalizację lotniska tutaj. Należy też wspomnieć o mieszkańcach, którzy ostatnio protestowali przeciwko budowie CPK tutaj.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Trwa etap planistyczny CPK, a spółka ogłosiła przetarg na ważne zadanie w tej materii – na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej infrastruktury technicznej, m.in. dróg startowych i kołowania, płyt postojowych i systemów lotniskowych. Do zadań generalnego projektanta inżynierii lądowej (MCE – Master Civil Engineer) będzie należało m.in. wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej infrastruktury technicznej lotniska wraz z  pracami i usługami towarzyszącymi.

Jednak to nie jedyne zadanie dla MCE. Będzie on również odpowiedzialny za pozyskanie w imieniu CPK niezbędnych zgód projektowych, pełnienie nadzoru autorskiego (w ramach prawa opcji), a także pełnił usługi doradcze na każdym etapie projektu.

To bardzo odpowiedzialne zadanie. – Usługi generalnego projektanta inżynierii lądowej stanowią podstawę dla przyszłego funkcjonowania lotniska. W ramach ogłoszonego przetargu wymagania wobec przyszłych kontrahentów są wysokie i zakładają wybór nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań optymalnych dla środowiska – poinformowała spółka CPK.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Przetarg goni przetarg, kasę biorą co miesiąc za gadanie glupot a lotniska i tak nie będzie w tym miejscu. Szkoda ze mamy takie Państwo które okrada swoich podwładnych. ŻENADA!!!!! Rząd niech się weźmie za robote a nie okradanie zwykłego zjadacza chleba. Wszystko co robią to biorą do swojej kieszeni Nasze pieniądze bo tylko to umieją robić.!!!!
Robol


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.