reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

11

12 2020

CPK porozumiało się z powiatami ws. danych geodezyjnych i kartograficznych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

CPK porozumiało się z powiatami ws. danych geodezyjnych i kartograficznych - Grodzisk News


Przedstawiciele spółki CPK podpisali porozumienia ze starostami trzech powiatów: grodziskiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego ws. pozyskiwania danych geodezyjnych i kartograficznych z zasobów tych samorządów.


Spotkanie w tej sprawie odbyło się w formie telekonferencji. Uczestniczyli w nim m.in. wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała, czy prezes spółki CPK Mikołaj Wild. Ze strony samorządowej porozumienia zostały zawarte w imieniu starostów: sochaczewskiego Jolanty Gonty, żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza i grodziskiego Marka Wieżbickiego. – Zawarte dziś porozumienia będą obowiązywały do końca 2023 r., podobnie jak uruchomiony w ubiegłym tygodniu Program Dobrowolnych Nabyć, w ramach którego otrzymaliśmy już pierwsze zgłoszenia od właścicieli zainteresowanych sprzedażą nieruchomości. Jest to istotny krok w procesie nabywania nieruchomości i planowania przestrzennego związanego z budową nowego lotniska i węzła kolejowego – mówi Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jaki efekt będzie miało to porozumienie? CPK będzie mógł pozyskiwać od powiatów informację na temat nieruchomości na obszarze, który obejmuje Program Dobrowolnych Nabyć (więcej o tym programie tutaj ). Spółka skupuje nieruchomości znajdujące się między Grodziskiem, Żyrardowem i Sochaczewem. Jak informuje CPK, dzięki Programowi Dobrowolnych Nabyć mieszkańcy zainteresowani szybką sprzedażą nieruchomości będą mogli zbyć wcześniej ziemię, nie czekając na wywłaszczenie czy decyzję lokalizacyjną.

– Porozumienia z powiatami to kolejny, konsekwentny krok w ramach przygotowań do realizacji CPK. Będziemy korzystać z danych kartograficznych i geodezyjnych od powiatów podczas pozyskiwania gruntów pod budowę Portu Solidarność. Naszym celem jest sprawna budowa CPK, ale także jak najlepsze zagospodarowanie terenu wokół lotniska w ścisłej współpracy z przedstawicielami lokalnych władz – powiedział Mikołaj Wild.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.