TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

09 2021

CPK modyfikuje program dobrowolnych nabyć. Chce zachęcić mieszkańców


Grodzisk News


foto: CPK/Mat. prasoweCPK modyfikuje program dobrowolnych nabyć. Chce zachęcić mieszkańców - Grodzisk News


Spółka CPK chce przekonać właścicieli działek z terenu przyszłego Lotniska Solidarność do Programu Dobrowolnych Nabyć (PDN). Wśród korzyści przystąpienia autorzy opracowania wymieniają m.in. indywidualny opiekun; wsparcie doradcy CPK; gwarancja zatrudnienia. Pytanie, co na to mieszkańcy...


reklama Grodzisk Mazowiecki

Program Dobrowolnych Nabyć obejmuje obszar na pograniczu gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. Obowiązuje od grudnia 2020 r. i ma jeden podstawowy cel: na możliwie wczesnym etapie pozyskać nieruchomości drogą dobrowolnych transakcji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– PDN to „szyty na miarę” program społeczny zawierający szereg korzyści dla wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu przyszłego Lotniska Solidarność – twierdzi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji CPK. – Zmodyfikowaliśmy ofertę PDN, uwzględniając indywidualne potrzeby każdego zainteresowanego. To mieszkaniec zdecyduje, z których elementów skorzysta i w jakim momencie – dodaje.

Jak przekonują autorzy przedsięwzięcia, dodatkowe korzyści dla wszystkich, którzy zdecydują się przystąpić do PDN to między innymi: indywidualny opiekun; wsparcie doradcy CPK na każdym etapie rozmów, sprzedaży i przeprowadzki; kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy – w zależności od woli mieszkańca. A ponadto kompleksowa organizacja przeprowadzki i przewiezienia dobytku w nowe miejsce. Usługa na koszt spółki CPK.

Ludzie z CPK wymieniają wśród korzyści obsługę prawną. Bezpłatny, indywidualny i dopasowany do potrzeb właściciela proces notarialny. – Spółka jest w stanie zapewnić pomoc prawną np. w przypadku konieczności uregulowania stanu prawnego gruntu – mówią. – Możliwość użytkowania nieruchomości także po dokonaniu transakcji sprzedaży: do momentu rozpoczęcia prac budowlanych na danym terenie. Na życzenie mieszkańca możliwa będzie sytuacja, w której właściciel zbywa grunt na rzecz spółki CPK, ale czerpie korzyści z upraw przez kolejne miesiące albo lata. Spółka CPK może sfinansować i zorganizować doradztwo w celu wsparcia rozwoju zawodowego lub przebranżowienia zainteresowanych mieszkańców – dodają.

CPK mówi też o gwarancji zatrudnienia. – Sfinansowanie szkoleń i kursów dla zainteresowanych mieszkańców w celu pozyskania przez nich umiejętności przydatnych przy budowie i obsłudze lotniska. Jednocześnie spółka zagwarantuje zatrudnienie dla uczestników, którzy ukończą je z pozytywnym wynikiem – informuje spółka. I dokłada jeszcze indywidualny Program Dobrowolnych Nabyć. Możliwość zaproponowania przez spółkę CPK – w ramach dostępnych nieruchomości zamiennych – nowej działki w wybranym miejscu w Polsce.

– Wszystkie te propozycje są dostępne także dla każdego, kto zgłosił się do PDN wcześniej, od początku obowiązywania programu. Wsłuchujemy się w głos mieszkańców, wychodzimy naprzeciw ich propozycjom i na bieżąco poprawiamy naszą ofertę – mówi Katarzyna Dobrońska z CPK.

PDN, czyli pierwszy etap pozyskiwania nieruchomości pod inwestycje CPK, trwa od początku grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu, zgodnie z planem, spółka pozyskuje zgłoszenia od mieszkańców zainteresowanych dobrowolnym zbyciem nieruchomości.

– Wszystkie zgłoszenia zostały poddane oględzinom i weryfikacji. Obecnie wybrani w postępowaniu przetargowym niezależni rzeczoznawcy majątkowi, w oparciu o operaty szacunkowe, określają wartość kolejnych puli nieruchomości. W następnym zaplanowanym etapie spółka CPK przedstawi właścicielom wycenionych nieruchomości konkretne propozycje nabycia. Zasadą PDN jest dobrowolność po obu stronach transakcji i transparentność procedury – przy jednoczesnym zagwarantowaniu poufności dotyczącej konkretnych informacji negocjacyjnych – przekonuje spółka CPK.

PDN dotyczy obszaru położonego na zachód od Warszawy, między miastami Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew. Teren ten ograniczają: od południa autostrada A2, od zachodu droga krajowa nr 50, od północy miejscowość Szymanów i rzeka Pisia, a od wschodu – rzeka Pisia Tuczna i miejscowość Baranów. Adresatami PDN są wszyscy właściciele, współwłaściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości z tego obszaru.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

W gminie wktórej nic nie ma ma nadal nic nie być.

Kononowicz w spódnicy.
07-09-2021 09:49

Ble ble ble chciałbym dowiedzieć się z artykułu ilu mieszkańców zgłosiło chęć wysiedlenia się dobrowolnie z zajmowanych nieruchomości? 10,20 50%? Niestety nie wiemy może się dowiemy..

martin
07-09-2021 14:59

5 osób

.
07-09-2021 16:11

pokaż wszystkie komentarze (6)

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.