TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

09 2021

CPK: Konsultacje społeczne przedłużone


Grodzisk News


foto: PixabayCPK: Konsultacje społeczne przedłużone - Grodzisk News


Spółka Centralny Port Komunikacyjny przedłużyła do 14 września konsultacje społeczne ws. nowej specustawy o CPK.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Ustawa ta ma mówić o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego. – W projekcie ustawy zawarto rozwiązania mające na celu sprawne prowadzenie procesu inwestycyjnego, w skład którego wchodzą elementy związane z m.in. usprawnieniem prac studialnych i projektowych, pozyskiwaniem praw do nieruchomości, rezerwacją terenów oraz zapewnieniem finansowania dla inwestycji składających się na Program CPK – czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dodatkowo nowe przepisy mają również ustanowić ramy prawne dla dokumentu rozwojowego dotyczącego regionu otaczającego Port Solidarność, tj. ponadlokalnej strategii rozwoju regionu.

Zgodnie z planami prezentowanymi przez Pełnomocnika Rządu ds. CPK, ustawa ta ma zostać uchwalona jeszcze w III kwartale tego roku.

Pierwotnie konsultacje miały potrwać do końca sierpnia, ale zostały one przedłużone do 14 września.

Rada Społeczna ds. CPK dopinguje mieszkańców, aby wyrazili w nich swoje zdanie jak najliczniej. Zapisy w projekcie zdaniem członków Rady są bowiem bardzo niepokojące. Pisaliśmy o tym tutaj.

Szczegóły dotyczące konsultacji znajdują się tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

CPK jest całkowicie zbędny: nie będzie potrzebnej ilości pasażerów, a w razie awarii nie będzie już innych lotnisk do obsługi ruchu. Chyba, że Polska wyjdzie z Unii i będzie miała granice z zasiekami że wszystkimi to wtedy takie lotnisko może mieć sens.

Mircen
11-09-2021 12:58


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.