TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

08 2022

CPK: Jest przetarg na projektowanie obiektów wspierających lotnisko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayCPK: Jest przetarg na projektowanie obiektów wspierających lotnisko - Grodzisk News


Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła kolejny ważny przetarg. Tym razem chodzi o projektowanie tzw. obiektów wspierających Port Solidarność.


Co jest przedmiotem zamówienia? Prace i  usługi projektowe związane z przygotowywaniem dokumentacji wielobranżowych,  czyli projektów koncepcyjnych, technicznych, wykonawczych i budowlanych wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę oraz innych niezbędnych opracowań koniecznych do otrzymania zgód projektowych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zadanie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich zakłada zaprojektowanie m.in. wieży kontroli ruchu lotniczego, centrum operacyjnego lotniska, obiektów służb ratowniczo-gaśniczych oraz policji, budynków utrzymania i zarządzania lotniskiem, a także hangarów. Drugie zadanie to przygotowanie projektów takich obiektów jak m.in. Terminale cargo, sortownia towarów, budynki służb i administracji czy parkingi wielopoziomowe i hotele.   – Port Solidarność powstaje, by móc sprostać potrzebom pasażerów i standardom podróży lotniczych w XXI wieku. Budujemy go również mając na uwadze potrzebę jego przyszłego rozwoju, dlatego przy projektowaniu obiektów wspierających także stawiamy na najwyższe standardy i liczymy na nowatorskie rozwiązania architektoniczne – mówi Konrad Burz, dyrektor Biura Projektowania i Inżynierii Podprogramu Lotniskowego CPK. 

W wyniku przetargu wyłonionych zostanie do 15 firm. Każde z dwóch zadań ma kosztować 250 mln zł.

Jak informuje CPK, właściwe zaprojektowanie obiektów wspierających działania lotniska ma kluczowe znaczenie i jest jednym z największych wyzwań, przed jakimi stają operatorzy portów lotniczych. Zwłaszcza, jeżeli mówimy o tak dużym obiekcie jak Port Solidarność, który ma być centrum przesiadkowym dla Europy Środkowo-Wschodniej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

widać, że grodzisk wspiera to lotnisko po takich artykułach jak ten, zamiast napisać o tym, że przymusza się ludzi do wyprowadzki z ich domów, i że jest to dewastacja środowiska, zabetonowanie łąk, co ma znaczenie dla negatywnej zmiany klimatu i wpływu chorób na ludzi tu wokoło żyjących. Ale w samym grodzisku i okolicach to samo, budowy wielkogabarytowe, na łąkach i każdej wolnej przestrzeni, o centrum grodziska szkoda już pisać jakimi budynkami zsbudowują. Koszmar, ale widać, że pisowi i pslowi w gminie to nie przeszkadza! Budowy łączą!

żeglarz
06-08-2022 13:19

Burmistrz kocha branżę budowlaną, wspiera ją i nie pozwoli jej ograniczyć.

Kowal
07-08-2022 09:35
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.