31 07 2020

COVID-19: Burmistrz Milanówka apeluje o zachowywanie norm bezpieczeństwa

31.07.2020, godz.: 12:35
COVID-19: Burmistrz Milanówka apeluje o zachowywanie norm bezpieczeństwa
Fot. Pixabay

Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski zaapelował do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, a w szczególności do noszenia maseczek w sklepach.

W ostatnim czasie w całym kraju notujemy wzrost zakażeń koronawirusem. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych przypadkach, co jest nowym dobowym rekordem zakażeń z Polsce. Obecnie liczba zakażonych w naszym kraju wynosi blisko 10 tys. osób, a od początku epidemii koronawirusem zakaziło się łącznie 45 688 osób.

Coraz częściej mówi się o tym, że wielu mieszkańców naszego kraju nie zachowuje norm bezpieczeństwa np. w sklepach możemy spotkać wiele osób nienoszących maseczek. Dziś specjalny apel do mieszkańców wystosował burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski. – Szanowni Państwo, serdecznie zachęcam do zachowywania norm bezpieczeństwa, które wynikają z pandemii Covid-19. Do Urzędu Miasta docierają liczne sygnały, o niestosowaniu się odwiedzających sklepy, do obowiązku noszenia maseczek w placówkach handlowych. Pamiętajmy, że to obowiązek w naszym wspólnym interesie! – napisał na Facebooku burmistrz miasta ogrodu. – W kontekście wzrostu zachorowań, maseczki są podstawowym środkiem prewencyjnym. Wiem, że w pewien sposób oswoiliśmy się problemem pandemii, jednak nie może to skutkować ignorowaniem podstawowych zasad profilaktyki. Rozluźnieniem rygoru sanitarnego. Weźmy sobie do serca wszelkie zalecenia, szanujmy się wzajemnie. W trosce o zdrowie i życie – dodał włodarz.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “COVID-19: Burmistrz Milanówka apeluje o zachowywanie norm bezpieczeństwa”

  1. Mieszkanka pisze:

    Rzeczywistość w przestrzeganiu prawidłowego noszenia maseczek i dezynfekcji rąk przez mieszkańców Milanówka wygląda przerażyjąco . W Tesco, Biedronce przy Królewskiej oraz na terenie targowiska co trzecia osoba jest bez maseczki albo ma ją pod brodą. O zachowaniu odległości i dezynfekcji rąk przed wejściem to można tylko marzyć. Dodam tylko , że na mszy w dniu 19.07.br w kościele przy ul Szkolnej znajdowało się ponad 50 osób a do testu zgłosiło się tylko 20. Ludzie nie robią testów w obawie przed kwarantanną. Jeśli znowu zostaną zamknięte małe sklepy i targ to na własne życzenie mieszkańców Milanówka i nie będzie to wina Burmistrza. Komunikaty o maseczkach na targu emitowane są non stop. Ponadto należy uodpornić się na chamskie zachowanie osób, którym zwracamy uwagę o konieczności prawidłowego noszenia maseczki lub zachowania koniecznej odległości. Najdelikatniejsze to : jak się boisz stary moherze to siedź w domu i mówi to osoba, której zapewne kwarantanna pokrzyżowałaby plany na pracę i urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.