TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2022

Coraz więcej podróżnych w pociągach WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsCoraz więcej podróżnych w pociągach WKD - Grodzisk News


Pierwszy kwartał 2022 r. to systematyczny wzrost liczby podróżnych w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Składy przewiozły o ponad 70 proc. więcej osób niż w analogicznym okresie 2021 r.


Ostatnie dwa lata z wiadomych względów liczba podróżnych w środkach transportu zbiorowego w tym w pociągach m.in. Warszawskiej Kolei Dojazdowej była znacznie mniejsza. Złożyły się na to ograniczenia nałożone przez rząd, ale także nauka oraz praca zdalna.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak pierwszy kwartał 2022 r. pokazuje wyraźną tendencję wzrostową liczby podróżnych w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W styczniu tego roku wukadką pojechało 450 tys. osób, co oznacza wzrost o prawie 62 proc. względem stycznia 2021 r. W lutym wzrost był nieco mniejszy względem lutego w 2021 r., bo 57 proc., ale już w marcu skok jest bardzo duży bo o ponad 90 proc. - z 299 tys. w marcu 2021 do 570 tys. w marcu 2022 r. Łącznie w pierwszym kwartale 2021 r. z usług WKD skorzystało blisko 865 tys. podróżnych, a od stycznia do marca 2022 r. – blisko 1,5 mln pasażerów, co daje wzrost o ponad 70 proc.

– Monitorowana na bieżąco tendencja pozwala przyjąć, iż pasażerowie, zarówno ci najmłodsi, ale także starsi, pomimo występującej niepewnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej w wymiarze makroekonomicznym i bezpieczeństwa, w dalszym ciągu systematycznie powracają do przejazdów pociągami uruchamianymi przez spółkę WKD. Jako odpowiedzialny przewoźnik oraz zarządca infrastruktury stawiamy na pierwszym miejscu wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem, będącym wyznacznikiem dla całokształtu podejmowanych działań w celu uczynienia podróży bezpieczną, komfortową i niezawodną – w codziennych dojazdach do wszystkich miejsc i celów związanych z aktywnościami, mogącymi sukcesywnie zwiększać swój udział w życiu społeczno-gospodarczym – poinformowała Warszawska Kolej Dojazdowa.

Poniżej szczegółowa tabela zestawiająca wyniki przewozowe z pierwszych kwartałów 2021 i 2022 r.

Coraz więcej podróżnych w pociągach WKD - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.