TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2022

Coraz więcej podróżnych w pociągach WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsCoraz więcej podróżnych w pociągach WKD - Grodzisk News


Pierwszy kwartał 2022 r. to systematyczny wzrost liczby podróżnych w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Składy przewiozły o ponad 70 proc. więcej osób niż w analogicznym okresie 2021 r.


Ostatnie dwa lata z wiadomych względów liczba podróżnych w środkach transportu zbiorowego w tym w pociągach m.in. Warszawskiej Kolei Dojazdowej była znacznie mniejsza. Złożyły się na to ograniczenia nałożone przez rząd, ale także nauka oraz praca zdalna.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak pierwszy kwartał 2022 r. pokazuje wyraźną tendencję wzrostową liczby podróżnych w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W styczniu tego roku wukadką pojechało 450 tys. osób, co oznacza wzrost o prawie 62 proc. względem stycznia 2021 r. W lutym wzrost był nieco mniejszy względem lutego w 2021 r., bo 57 proc., ale już w marcu skok jest bardzo duży bo o ponad 90 proc. - z 299 tys. w marcu 2021 do 570 tys. w marcu 2022 r. Łącznie w pierwszym kwartale 2021 r. z usług WKD skorzystało blisko 865 tys. podróżnych, a od stycznia do marca 2022 r. – blisko 1,5 mln pasażerów, co daje wzrost o ponad 70 proc.

– Monitorowana na bieżąco tendencja pozwala przyjąć, iż pasażerowie, zarówno ci najmłodsi, ale także starsi, pomimo występującej niepewnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej w wymiarze makroekonomicznym i bezpieczeństwa, w dalszym ciągu systematycznie powracają do przejazdów pociągami uruchamianymi przez spółkę WKD. Jako odpowiedzialny przewoźnik oraz zarządca infrastruktury stawiamy na pierwszym miejscu wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem, będącym wyznacznikiem dla całokształtu podejmowanych działań w celu uczynienia podróży bezpieczną, komfortową i niezawodną – w codziennych dojazdach do wszystkich miejsc i celów związanych z aktywnościami, mogącymi sukcesywnie zwiększać swój udział w życiu społeczno-gospodarczym – poinformowała Warszawska Kolej Dojazdowa.

Poniżej szczegółowa tabela zestawiająca wyniki przewozowe z pierwszych kwartałów 2021 i 2022 r.

Coraz więcej podróżnych w pociągach WKD - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.