TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

04 2021

Coraz mniej pozytywnych testów w powiecie


Grodzisk News


foto: PixabayCoraz mniej pozytywnych testów w powiecie - Grodzisk News


Kolejny spadek liczby pozytywnych testów w powiecie grodziskim – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane z całego kraju. W naszym powiecie, podobnie jak niemal wszędzie notowane są spadki jeżeli chodzi o liczbę pozytywnych testów. Minionej doby 11 osób otrzymało pozytywny test, co daje 1,14 zakażenia na 10 tys. mieszkańców. Ogólnie wykonano ich 130. Obecnie ponad 600 osób jest objętych kwarantanną. Dla porównania w sąsiednich powiatach wygląda to następująco: powiat warszawski zachodni – 39 osób z pozytywnym testem (3,26 na 10 tys. mieszkańców), powiat pruszkowski – 49 (2,94), powiat piaseczyński – 37 (1,95), powiat żyrardowski – 14 (1,85).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki


Dane z kraju

W całej Polsce minionej doby wykonano 51 tys. testów (820 na zlecenie POZ), 7,2 tys. osób otrzymało wynik pozytywny z województw: śląskiego (1085), mazowieckiego (993), wielkopolskiego (810), dolnośląskiego (786), małopolskiego (602), łódzkiego (496), pomorskiego (356), zachodniopomorskiego (318), kujawsko-pomorskiego (316), lubelskiego (278), opolskiego (268), lubuskiego (206), podkarpackiego (206), świętokrzyskiego (152), warmińsko-mazurskiego (152), podlaskiego (95). 100 osób z pozytywnym testem to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarło 49 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 144 osoby.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Mniej ludzi przetestowanych i mniej pozytywnych. Całe odkrycie.
Emil


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.