10 04 2019

Co ze szczepieniami psów w grodziskich wsiach?

10.04.2019, godz.: 11:01
Co ze szczepieniami psów w grodziskich wsiach?
fot. Pixabay

Kilka dni temu na wsiach w grodziskiej gminie ruszyła coroczna akcja zaszczepiania psów przeciw wściekliźnie. Sęk w tym, że… nie podano harmonogramu szczepień – kiedy, w której miejscowości. Mieszkańcy dopytują: dlaczego?

Tradycyjnie, jak co roku, akcja szczepień podzielona została na dwie tury. Pierwsza miała się rozpocząć od dnia podpisania umowy z wykonawcą i potrwać do 12 maja. Obejmuje w zasadzie wszystkie wsie w grodziskiej gminie. Są to: 2. Adamowizna, Chlebnia, Chrzanów Duży, Chrzanów Mały, Czarny Las, Izdebno Kościelne, Izdebno Nowe, Mościska, Janinów, Kady, Kałęczyn, Kłudno Nowe, Kłudno Stare, Kłudzienko, Kozerki, Kozery, Kozery Nowe, Kraśnicza Wola, Książenice, Makówka, Marynin, Natolin, Odrano Wola, Opypy, Radonie, Szczęsne, Tłuste, Urszulin, Wężyk, Władków, Wólka Grodziska, Zabłotnia, Żuków-Adamów, Zapole. Przewidziano łącznie 2,5 tysiąca szczepionek.

Problem w tym, że choć szczepienia już się zaczęły, to brak na ten temat szerszej informacji ze strony grodziskiego magistratu. Na przykład o szczepieniu w Kłudnie Nowym można było się dowiedzieć wyłącznie z Facebooka tego sołectwa.

O przyczyny takiego stanu zapytaliśmy więc urzędników. – Wydział Ochrony Środowiska nie dysponuje harmonogramem szczepień. Terminy ustalane są między wykonawcą usługi, a sołtysem danej wsi. Po przekazaniu informacji od wykonawcy usługi o najbliższym terminie szczepień opublikujemy ją na stronie internetowej urzędu – czytamy w mailowej odpowiedzi z urzędu.

Informacje mają trafić również do nas, więc także je podamy.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata