28 10 2017

Co zagrają w grodziskim kinie?

28.10.2017, godz.: 12:31
Co zagrają w grodziskim kinie?
fot. Filmweb

Wśród repertuarowych propozycji grodziskiego kina znalazły się te już wyświetlane, ale jest także nowa. I to jaka! Przygotowana z dużym rozmachem animacja „Twój Vincent”. W poniedziałek kino będzie nieczynne.

PROJEKCJE CODZIENNE (SOBOTA CZWARTEK, prócz poniedziałku)
„Thor: Ragnarok” (seanse 2D i 3D, z dubbingiem)
Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Jest osłabiony, pozbawiony swojego młota. Musi jednak znaleźć sposób, aby wrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok – „zmierzch bogów”, zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Jednak najpierw musi stawić czoła Hulkowi.
Występują: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

„Potworna rodzinka”
Film animowany przedstawiający perypetie rodziny Sielskich. Pewnego dnia Fay, nieco zbuntowana nastolatka, zabiera całą rodzinę na bal przebierańców. Dziewczyna przebrała się za mumię, jej brat za wilkołaka, ojciec za Frankensteina, a mama za wampirzycę. Jednak na całą rodzinę została rzucona klątwa i ich stroje stały się rzeczywistością – powstała prawdziwie „Potworna rodzinka”. Choć Sielscy chcą za wszelką cenę zdjąć klątwę to okazuje się, że bycie potworem ma swoje dobre strony.

SOBOTA–ŚRODA, prócz poniedziałku
„Ach śpij kochanie”
W Krakowie i okolicach znikają ludzie. W ciągu kilku lat zaginęło 67 osób. Młody milicjant Karski stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Jego przełożeni jednak ją odrzucają. Wkrótce wśród podejrzanych zostaje tylko jeden człowiek – Mazurkiewicz, król życia, kobieciarz, ale i szanowany obywatel. To także człowiek o hipnotycznym uroku i zaskakujących powiązaniach oraz niejasnej przeszłości. Śledztwo Karskiego staje się coraz trudniejsze, znikają mu akta i dowody, a ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu.
Występują: Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski

CZWARTEK – GRODZISKI KLUB FILMOWY
„Twój Vincent”
Zbierając znakomite recenzje i przygotowana z ogromną starannością animacja będącą wyjątkową biografią Vincenta van Gogha. 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.